Ostatnia aktualizacja:
17.06.2024
LICZBA ODSŁON:
Liczba osób
tylko dziś:
Osoby on-line:     
 

Archiwum

17.12.2013 - Komunikacja podmiejska w okresie świątecznym

   SŁOWA KLUCZOWE
ferie świąteczne

24 grudnia (wigilia Narodzenia Pańskiego, pierwszych rodziców: Adama i Ewy)
oraz 31 grudnia (św. Sylwestra II, papieża)
obowiązuje rozkład powszedni, z poniższymi ograniczeniami:
- linia 5: ostatnie kursy o 19:45 z pętli SADKÓW LOTNISKO, oraz o 19:56 z PRUSZAKOWA;
- linia 6: ostatnie kursy o 19:32 z MILEJOWIC/Cerekiewskiej, oraz o 19:35 z OS. PRĘDOCINEK;
- linia 8: ostatnie kursy o 19:50 z HALINOWA, oraz o 19:55 z KIERZKOWA;
- linia 14: ostatnie kursy o 19:34 z OS. POŁUDNIE, oraz o 19:48 z pętli SADKÓW LOTNISKO;
- linia 15: ostatnie kursy o 19:45 z KAPTURA, oraz o 19:54 z JANISZPOLA;
- linia 18: ostatnie kursy o 19:45 z RADOMIA - DW. PKP/gen. Beliny-Prażmowskiego (kurs okrężny przez Kozłów);
- linia 23: ostatnie kursy o 19:45 z OS. PRĘDOCINEK, oraz o 20:00 z pętli JÓZEFÓW SZPITAL;
- linia 24: ostatnie kursy o 20:05 z OS. MICHAŁÓW, oraz o 20:05 z GRZMUCINA;
- linia 26: ostatnie kursy o 19:05 z RADOMIA - DW. L. P. (OBOZISKO/Wernera), oraz o 19:48 z MYŚLISZEWIC;
- linia Z23: ostatnie kursy o 19:39 z krańca bł. papieża Jana Pawła II/Sandomierska, oraz o 20:07 z HUTY MAZOWSZAŃSKIEJ - ZENONOWA.

27 grudnia (św. Jana Ewangelisty, Apostoła)
linie "cyfrowe" obowiązuje rozkład sobotni.

W dniach 23 - 31 grudnia 2013 r. linia zastępcza Z6 jest zawieszona.

W dniach 23 - 31 grudnia 2013 r. linia O kursuje jak w soboty.

W dniach 23 - 24 grudnia 2013 r. linia R kursuje jak w dni powszednie, z tym że 24 grudnia ostatni kurs z Radomia wykona o 15:15, natomiast w dniach 27 - 31 grudnia 2013 r. kursuje jak w soboty.23.12.2013 - Zawieszenie kursowania w niedziele i święta oraz korekta rozkładu jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
linia E, niedzielne zawieszenie kursów, korekta rozkładu jazdy
 

W związku z bardzo niską frekwencją pasażerów, zostaje zawieszone kursowanie autobusów linii [E] (Radom - Wierzbica przez Kowalę) tylko w niedziele i święta. Ponadto ulegnie niewielkiej korekcie rozkład jazdy w dni powszednie i soboty.


16.12.2013 - Likwidacja linii

   SŁOWA KLUCZOWE
linia CH, gmina Wolanów, Chełmińska, likwidacja linii

W związku z bardzo niskim popytem na przewozy, ulega likwidacji linia CH. Tym samym Chełmińska przegrywa - pomimo niższej od konkurencji ceny biletów - z Walkiewiczem, obsługującym linię W, u którego autobusy miewały "nadkomplet" pasażerów. To już druga (i ostatnia) w tym roku próba (w dodatku nieudana) ekspansji działalności CHB na terenie kolejnych gmin - tym razem gm. Wolanów. Przypominam, że wcześniejszą inicjatywą tego przewoźnika, było uruchomienie pod własnym szyldem linii L kursującej na tereny gminy Jastrzębia.

W obu przypadkach: niższa cena i dobrej klasy tabor, nie wystarczyły, by projekt był rentowny. Dodatkowym, negatywnym czynnikiem, ale o mniejszym znaczeniu, były firmy "busiarskie" na trasie do Przysuchy. Dwóch przewoźników na tej trasie (Radom - Strzałków) nie spowodowało nadpodaży usług transportowych. Przyzwyczajenie pasażerów (bardzo duży popyt na linii W) i brak szerszej informacji (ulotki z rozkładem były co prawda u kierowcy, na terenie miasta pojawiły się na przystankach słabo czytelne rozkłady "made in MZDiK", brakowało jednak rozkładów na wielu przystankach na terenie gminy oraz na jej stronie internetowej) skutkowały rychłą likwidacją linii CH - po 2. m-cach działania.


14.12.2013 - Korekty rozkładów jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
rozkład jazdy, korekta, linia 8, linia 14, linia 18

W związku ze zmianami sieciowego rozkładu jazdy pociągów, od dnia 14 grudnia 2013 r. (sobota) - w celu dostosowania kursowania autobusów do nowych godzin przyjazdów i odjazdów pociągów - nastąpi korekta rozkładów jazdy autobusów m. in. linii 8, 14 i 18.


2.12.2013 - Zmiana przewoźnika oraz charakteru linii do Chomentowa

   SŁOWA KLUCZOWE
Chomentów-Puszcz, Skaryszew-Podolszyny, Skaryszew, linia CH, PKS Radom
 
02.12.13

Na skutek tego, co zawarto w informacji poniżej (a propos linii B (CHB), powołano gminną linię CH na trasie z Chomentowa-Puszcza do Skaryszewa (i z powrotem). Autobus wykona 6 kursów ze Skaryszewa oraz 5 z Chomentowa-Puszcza (z czego jeden do szkoły na Błoniach). Tak, jak do tej pory, przewozy tą linią będą wykonywane tylko w dni robocze.


2.12.2013 - Skrócenie trasy i korekta rozkładów jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
rozkład jazdy, korekta, Chomentów-Puszcz, Skaryszew-Podolszyny, linia B, Chełmińska

Urząd Miasta i Gminy Skaryszew zmienił przewoźnika obsługującego odcinek ze Skaryszewa do Chomentowa-Puszcza. Od dnia 2 grudnia (poniedziałek) będzie nim PKS Radom. W związku z tym ulega likwidacji brygada obsługująca trasę wariantową linii B Chełmińskiej (tzw. czarne B). Ulega tym samym likwidacja wahadła do/z Radomia (kurs z Radomia o 8:10 z b. dw. L. P.). Korekcie ulegnie rozkład jazdy tzw. czerwonej B.


15.11.2013 - Zmiany tras i rozkładów jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
rozkład jazdy, korekta, Malczew, Godów, linia zastępcza Z6, linia zastępcza Z23
 
16.11.13

W związku z oddaniem do użytku odcinka ulicy Witkacego-Witkiewicza, od dnia 16 listopada 2013 r. (sobota) ulegną zmianie trasy (patrz mapa) oraz rozkłady jazdy obu linii zastępczych - Z23 oraz darmowej Z6.


4.11.2013 - Zawieszenie kursowania w niedziele i święta

   SŁOWA KLUCZOWE
linia J, gmina Jeldnia-Letnisko, niedzielne zawieszenie kursów

W związku z bardzo niską frekwencją pasażerów, zostaje zawieszone kursowanie autobusów linii J - na razie tylko w niedziele i święta. Od czasu objęcia tej linii przez PKS Radom, autobusy "wożą powietrze", mimo podjętej walki cenowej z konkurencją.


Komunikacja podczas świąt

   SŁOWA KLUCZOWE
linia 8, linia 14, linia 15 BIS, linia 23, linia 24, cmentarz parafialny, cmentarz komunalny

W związku ze świętem Wszystkich Świętych, zostanie wzmocniona obsługa radomskich i podradomskich nekropolii.


16.10.2013 - Uruchomienie nowej linii Chełmińskiej

   SŁOWA KLUCZOWE
linia CH, Chełmińska, gmina Wolanów

Tego dnia (środa), na trasie równloegłej do linii W Janusza Walkiewicza, pojawi się nowy przewoźnik - Beata Chełmińska. Trasa autobusów CHB ma się pokrywać z trasą autobusów Walkiewicza do STRZAŁKOWA. W przeciwnym kierunku, trasa nowej linii CH (oznaczonej jako CH, uwaga o tym niżej w komunikacie) będzie równoległa tylko do przystanku gen. Okulickiego / rondo pl. ks. Kotlarza, skąd autobusy pojadą ulicami: Limanowskiego i Narutowicza do dworca PKP (obsługa przystanków: Limanowskiego / Wałowa oraz Narutowicza / gen. Kościuszki). Konkurencja na terenie gminy Wolanów sprawia, że w autobusach CHB będą obowiązywać niższe ceny biletów, np. do Wolanowa - 2 PLN. Przystanki linii CH będą (w większości przypadków) wspólne z linią W.


12.10.2013 - Przywrócenie stałej pętli OS. PRĘDOCINEK

   SŁOWA KLUCZOWE
pętla autobusowa, OS. PRĘDOCINEK, linia 6, linia 23
12.10.13

W związku z oddaniem do użytku stałej pętli OS. PRĘDOCINEK (usytuowanej bezpośrednio przy quasi-obwodnicy "południowej", zostaną wprowadzone w tym miejscu zmiany przystankowe. Tymczasowa pętla oraz przystanek przy ul. Armii Ludowej zostaną zlikwidowane.


09.10.2013 - Likwidacja kursów Chełmińskiej

   SŁOWA KLUCZOWE
linia L, Chełmińska, gmina Jastrzębia

Chełmińska przegrała walkę o pasażerów na linii L. Mimo dobrego taboru, zła informacja pasażerska oraz ostra walka cenowa z konkurencją spowodowała, że dzień 8 października (wtorek) będzie ostatnim dniem kursowania autobusów CHB na tej linii. Na terenie gminy Jastrzębia powróci zatem monopol PKS Radom oraz wysokie ceny biletów.05.10.2013 - Korekta tras

   SŁOWA KLUCZOWE
korekta tras, linia Z6, linia Z23, wiadukt, ul. Wyścigowa
05.10.13

W związku z oddaniem do użytku wiaduktu w ul. Wyścigowej nad budowaną quasi-obwodnicą "południową", zostaną wprowadzone korekty tras oraz rozkładów jazdy zastępczych linii autobusowych - Z6 i Z23 (patrz mapa). Zmiany obejmą obszar Idalina, os. Ustronie oraz pogranicze os. Prędocinek z os. Ustronie.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij