Ostatnia aktualizacja:
20.07.2024
LICZBA ODSŁON:
Liczba osób
tylko dziś:
Osoby on-line:     
 

Archiwum

Zestawienie ograniczeń w radomskiej komunikacji podmiejskiej podczas stanu epidemii w Polsce w dniach 30. sierpnia - 26. września

   SŁOWA KLUCZOWE
chińska zaraza, koronawirus SARS-CoV-2, pandemia, choroba CoViD-19, stan epidemii, ograniczenia kursów, zawieszenia funkcjonowania linii, zmiany rozkładu jazdy
 
Zestawienie ograniczeń w radomskiej komunikacji podmiejskiej ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

18.09.2021 - Przywrócenie stałej trasy

   SŁOWA KLUCZOWE
linia 24, MPK, m.n.p.p. Radom, ul. Średnia

W sobotę - 18. września - zostanie przywrócone kursowanie stałą trasą linii 24 w kierunku DŁUGOJOWA GÓRNEGO, MAŁĘCZYNA - GÓRNEGO / Kiedrzyna oraz GRZMUCINA - STAREJ WSI. Ma to związek z zakończeniem prac Wodociągów Miejskich sp. z o.o. na odc. ul. Średniej na Glinicach (od skrzyżowania z ul. Odrodzenia do skrzyżowania z ul. Słowackiego).

Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanku Średnia / Słowackiego, natomiast przystanek Słowackiego / Kalińska (w kierunku ronda MB Fatimskiej) zacznie ponownie obowiązywać autobusy linii 24. Ulegną likwidacji tymczasowe przystanki warunkowe: Odrodzenia / Średnia NŻ oraz Kalińska / Słowackiego NŻ.

W kierunku pętli OS. MICHAŁÓW oraz JÓZEFÓW SZPITAL nadal obowiązuje objazd.


07.09.2021 - Utrudnienia na al. Wojska Polskiego

   SŁOWA KLUCZOWE
linia 5, linia 14, Michalczewski, MPK, m.n.p.p. Radom, al. Wojska Polskiego, przebudowa, DK9, E-371, DK12

We wtorek - 7. września - w godzinach 7-22 będą prowadzone prace drogowe w ramach naprawy gwarancyjnej prawego pasa wschodniej jezdni na al. Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Szarą do skrzyżowania z ul. Lotniczą. Ruch będzie się odbywał tylko lewym pasem, w związku z tym dla autobusów linii 5 i 14 nie będzie możliwy skręt z al. WP w lewo w kierunku ronda (w pobliżu lotniska) celem zawrócenia do przystanku krańcowego LOTNISKO / Lubelska.


Utrudnienia na al. Wojska Polskiego jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Autobusy wspomnianych linii pojadą dalej al. Wojska Polskiego do ronda MB Fatimskiej, na którym dokonają zawrotki i z powrotem al. WP dotrą do przystanku krańcowego. Podczas tego objazdu nie będą zatrzymywać się na żadnym przystanku z uwagi na brak możliwości wjazdu do poszczególnych zatok autobusowych.


06.09.2021 - Utrudnienia na ul. Żółkiewskiego

   SŁOWA KLUCZOWE
linia [G], linia S, linia 22, linia 26, PKS, Informix, Michalczewski, m.n.p.p. Radom, ul. Żółkiewskiego, przebudowa, DK9, E-371

W poniedziałek - 6. września - w godzinach 7:30-22 będą prowadzone prace drogowe w ramach naprawy gwarancyjnej środkowego pasa południowej jezdni na ul. Żółkiewskiego na odcinku od węzła z ul. Holszańskiej do skrzyżowania z ul. Kozienicką. Ruch będzie się odbywał tylko lewym pasem, w związku z tym dla autobusów linii [G], S, 22 i 26 nie będzie tymczasowo obowiązywał przystanek hetm. Żółkiewskiego / Kozienicka NŻ (tylko w kierunku rondo bł. ks. Popiełuszki).Utrudnienia na ul. Żółkiewskiego jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

03-05.09.2021 - Tymczasowy objazd w Małęczynie

   SŁOWA KLUCZOWE
linia 24, MPK, gm. Gózd, Małęczyn, ul. Szkolna, pętla autobusowa, przebudowa, objazd

Od 3. do 5. września będą prowadzone prace budowlane na pętli MAŁĘCZYN - NOWY / Kiedrzyn. W związku z tym, w podanym terminie będzie obowiązywał objazd dla autobusów linii 24 (MPK) tylko dla kursów wariantowych do tej pętli:
- w piątek tylko dla wybranych kursów z OS. MICHAŁÓW, tj. o 17:46 i 20:19;
- w sobotę tylko dla wybranych kursów z OS. MICHAŁÓW, tj. o 14:13, 17:16 i 20:19;
- w niedzielę dla wszystkich kursów.


Objazd w Małęczynie jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Podczas objazdu, od przystanku Janów III, autobusy linii 24 pojadą w Małęczynie ulicami: Radomską, Szkolną i Lubelską do tymczasowego przystanku Małęczyn - Nowy / Kiedrzyn II (w pobliżu wspomnianej pętli autobusowej). Powrót stałą trasą.

Podczas trwania objazdu, będą tymczasowo nieczynne następujące przystanki:
- Małęczyn - Stary II (Makowska / Radomska) - tylko w kierunku ul. Lubelskiej;
- Małęczyn - Stary V (Makowska / ks. Ziembickiego) - tylko w kierunku ul. Lubelskiej;
- Małęczyn - Kościelny (Makowska / Kościelna) - tylko w kierunku ul. Lubelskiej;
- Kiedrzyn / Cmentarz;
- Kiedrzyn / Małęczyn - Nowy I NŻ oraz pętla
- MAŁĘCZYN - NOWY / Kiedrzyn.

Przystanek Małęczyn - Stary I (Radomska / Szkolna będzie obowiązywał tylko kursy wariantowe do pętli GRZMUCIN - STARA WIEŚ.

Na trasie objazdu będą obowiązywały następujące przystanki tymczasowe:
- Małęczyn - Stary I (Szkolna / Radomska oraz
- Małęczyn - Nowy III (Lubelska / Szkolna).


01.09.2021 - Nowy wariant okrężny przez OSTROŁĘKĘ

   SŁOWA KLUCZOWE
Walkiewicz, linia P, gm. Przytyk, Jabłonna, Wrzos, Potkanna, Ostrołęka, Domaniów, Słowików, rozkład jazdy, trasa wariantowa

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, zostanie uruchomiony nowy wariant na linii P (Walkiewicz). Autobusy z Przytyka pojadą przez Jabłonną, Wrzos, Potkannę (z wjazdem kieszeniowym do OSTROŁĘKI i dalej przez Domaniów i Słowików z powrotem do Przytyka. Będzie to zatem wariant okrężny, ale... szczegóły poniżej. Zmiany dotyczą tylko dni roboczych.Nowy wariant okrężny przez Ostrołękę linii P ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Dotychczasowy kurs z pętli PRZYTYK - ZACHĘTA o 4:45 został przesunięty na 4:40, podobnie jak kurs z Radomia z 5:25 na 5:20, który kończył bieg na pętli PRZYTYK - ZACHĘTA. Od 1. września autobus jedzie dalej ulicą Zachęta i przez rondo ks. Lipińskiego (w Przytyku), ulicami: Kościelną, Tomaszowską i Zacisze (w Podgajku Zachodnim i dalej przez Żerdź - Dębowicę, Jabłonną - Kolonię, Jabłonną, Wrzos, Potkannę - Feliksów, Potkannę, (z wjazdem kieszeniowym przez Potkannę - Kolonię do Ostrołęki - odjazd o 6:10) i dalej przez Domaniów - Zagórę, Domaniów, Domaniów - Stary Młyn / Jagodno, Słowików i dalej ulicami: Wrzoską i Tomaszowską (w Podgajku Zachodnim); Tomaszowską i Radomską (w Przytyku) do przystanku Przytyk (Radomska / Rynek) - odjazd o 6:25, bez wjazdu na pętlę PRZYTYK - ZACHĘTA - i dalej stałą trasą do Radomia.

Kolejny odjazd w porannym szczycie z OSTROŁĘKI zapewni bus o 7:30, który pojedzie przez Potkannę, Domaniów, Słowików do Przytyka (również bez wjazdu na pętlę PRZYTYK - ZACHĘTA) i dalej stałą trasą do Radomia jako "wtyczka" - wzmocnienie kursu z Sukowskiej Woli o 7:30 (z pętli PRZYTYK - ZACHĘTA o 7:45). Dowóz do brygady "maratonu" na pętli PRZYTYK - ZACHĘTA (7:45) mieszkańcom Potkanny, Wrzosu i Jabłonnej zapewni bus w ramach przewozów szkolnych z WÓLKI DOMANIOWSKIEJ o 7:10 (z OSTROŁĘKI o 7:28, kolejne odjazdy: Potkanna I - 7:33, Goszczewice - 7:37 (wjazd kieszeniowy), Wrzos - 7:39, Jabłonna - 7:40, Jabłonna - Kolonia - 7:41).

Przejazd przez Wrzos jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Przejazd przez Słowików jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Powrót do miejscowości leżących na tej trasie wariantowej w popołudniowym szczycie zapewnią kursy brygady szczytowej z Radomia o 15:22 (z przesiadką do busa na pętli PRZYTYK - ZACHĘTA oraz o 17:10 (dojazd bezpośredni). W obu przypadkach ostatnim przystankiem będzie Słowików NŻ (po czym nastąpi zjazd techniczny do stacji paliw w Oblesie).

Na nowej, okrężnej trasie wariantowej, autobusy linii P będą obowiązywały następujące przystanki:
- Jabłonna - Kolonia* (tylko w kierunku Wrzosu, w kierunku przeciwnym - przewozy szkolne);
- Jabłonna* (tylko w kierunku Wrzosu, w kierunku przeciwnym - przewozy szkolne);
- Wrzos* (tylko w kierunku Goszczewic, w kierunku przeciwnym - przewozy szkolne);
- Potkanna I* (tylko w kierunku Domaniowa, w kierunku przeciwnym - przewozy szkolne);
- Potkanna - Kolonia (w kierunku Ostrołęki tylko dla wysiadających, w kierunku przeciwnym - dla wsiadających);
- Ostrołęka (w kierunku pętli OSTROŁĘKA tylko dla wysiadających, w kierunku przeciwnym - dla wsiadających);
- OSTROŁĘKA (przystanek przelotowy z nawrotką, dla kursu o 7:30 - przystanek początkowy);
- Domaniów - Zagóra NŻ (tylko w kierunku skrzyżowania DP 3501W z DP 3336W w Domaniowie);
- Domaniów I (tylko w kierunku skrzyżowania DP 3501W z DP 3336W w Domaniowie);
- Domaniów - Stary Młyn / Jagodno NŻ* (tylko w kierunku Przytyka) oraz
- Słowików NŻ* (tylko w kierunku Przytyka, dla kursów popołudniowych - przystanek końcowy).

* przystanki obowiązujące po raz pierwszy na tej witrynie

W wyniku likwidacji linii O (RAF-AL), wykluczeniem komunikacyjnym zostali objęci mieszkańcy miejscowości Jaszowice (gm. Zakrzew), Krzyszkowice, Młódnice i Wólka Domaniowska (gm. Przytyk, tylko przewozy szkolne) oraz Głogów (gm. Wieniawa, pow. przysuski). W wyniku likwidacji linii R (RAF-AL) podobna sytuacja dotknęła mieszkańców miejscowości: Stary Kadłub (gm. Stara Błotnica, pow. białobrzeski) oraz Kadłubska Wola i Rogolin (gm. Radzanów, pow. białobrzeski), oraz z uwagi na brak reaktywacji wariantu do Radzanowa linii P problem dotkną ponadto miejscowości: Młodynie Dolne, Bukówno i Radzanów (gm. Radzanów, pow. białobrzeski).


01.09.2021 - Korekty rozkładu jazdy w dni robocze

   SŁOWA KLUCZOWE
Walkiewicz, linia P, linia W, gm. Zakrzew, gm. Przytyk, gm. Wolanów, rozkład jazdy

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, drobnym korektom ulegnie rozkład jazdy linii P (Walkiewicz). Przywrócone zostaną kursy wariantowe na niektórych trasach, powstanie też nowy wariant. Zmiany dotyczą dni roboczych.

Odjazdy:
- z krańca TURSK / Kaszów o 6:30*D i 7:20E*D;
- z przystanku Sukowska Wola (bez wjazdu na pętlę) o 7:30;
- z przystanku Jabłonna - Kolonia o 5:58FD;
- z OSTROŁĘKI o 6:10 i 7:30 (oba bez wjazdu na pętlę PRZYTYK - ZACHĘTA);
- z pętli PRZYTYK - ZACHĘTA o 4:40, 6:00, 6:40, 7:45, 8:40Z, 10:00, 12:00, 13:50, 14:40, 15:15, 16:25 i 18:40;
- z przystanku Oblas (Radomska / Wygon) o 6:45 (wzmocnienie brygadowe);
- z krańca RADOM - DW. PKP / gen. Traugutta o 5:20, 6:50, 7:45, 9:20, 11:20, 13:00, 13:55*EA+C, 14:35*A, 15:22*FZ, 15:55AZ, 17:10FZ, 18:05 i 19:20Z.

OZNACZENIA:
A - kurs przez Suków, Kaszewską Wolę, Kaszewską Wolę - Kolonię do krańca TURSK / Kaszów;
D - kurs do Radomia;
E - kurs przez Kaszewską Wolę - Kolonię, Kaszewską Wolę, Sewerynów, Maksymilianów, Dębę - Bór, Studzienice, Studzienice - Kolonię;
F - kurs przez Jabłonną - Kolonię, Jabłonną, Wrzos, Potkannę (z wjazdem kieszeniowym do Ostrołęki przez Potkannę - Kolonię), Domaniów - Zagórę, Domaniów, Domaniów - Stary Młyn, Słowików;
Z - kurs zjazdowy;
A - po przesiadce, kurs przez Suków, Kaszewską Wolę, Kaszewską Wolę - Kolonię do krańca TURSK / Kaszów;
C - po przesiadce, kurs przez Suków do SUKOWSKIEJ WOLI;
D - po przesiadce, kurs do Radomia;
EA - po przesiadce, kurs przez Studzienice - Kolonię, Studzienice, Dębę - Bór, Maksymilianów, Sewerynów, Kaszewską Wolę, Kaszewską Wolę - Kolonię do krańca TURSK / Kaszów;
F - po przesiadce, kurs przez Jabłonną - Kolonię, Jabłonną, Wrzos, Potkannę (z wjazdem kieszeniowym do Ostrołęki przez Potkannę - Kolonię), Domaniów - Zagórę, Domaniów, Domaniów - Stary Młyn, Słowików;
Z - kurs zjazdowy dowozówki;
* kurs skomunikowany, przesiadka z/do dowozówki na pętli PRZYTYK - ZACHĘTA.

Wariant do krańca TURSK/Kaszów jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Wariant okrężny przez OSTROŁĘKĘ jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Z uwagi na zwiększoną frekwencję pasażerów w godzinach porannych, zostanie wprowadzone wzmocnienie brygadowe kursów z krańca PRZYTYK - ZACHĘTA o 6:40 i 7:45, które będą wspomagane odpowiednio: midibusem od przystanku Oblas (Radomska / Wygon) oraz busem jadącym z OSTROŁĘKI (nowy wariant, o nim - komunikat wyżej).

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, drobnym korektom ulegnie również rozkład jazdy linii W (Walkiewicz). Wprowadzone zostaną liczne zmiany brygadowe. Zmiany dotyczą dni roboczych.

Odjazdy:
- z krańca MNISZEK - PODBÓR o 4:35, 6:00, 6:35, 7:40, 8:30, 9:30, 10:15, 12:20, 14:05, 15:05, 16:10, 17:10B*D i 19:10;
- z pętli STRZAŁKÓW o 4:41, 6:06, 6:43, 7:46, 8:36, 9:36, 10:21, 11:15, 12:26, 14:11, 15:11, 16:16, 17:16B*D i 19:16;
- z Garna - odjazdy z przystanku Garno (Kasztanowa / Klonowa) - o 6:03*D, 6:50 i 7:45;
- z JAROSŁAWIC o 6:35*D, 7:25CR, 9:25*D i 17:05;
- z przystanku Wolanów (Opoczyńska / Rynek) o 4:45, 6:10, 6:50, 7:50, 8:40, 9:40, 10:25, 11:20, 12:30, 14:15, 15:15, 16:20, 17:20 i 19:20;
- z przystanku Montwiłła-Mireckiego / Wernera o 14:20CRE*A i 15:25A*CR
- z krańca RADOM - DW. PKP / gen. Traugutta o 5:20**A, 7:00A, 7:35A, 8:40A*E, 9:30A, 10:30, 11:45A, 13:00A, 14:15FA*CRE, 15:20FA*CR, 16:10A*CRE, 17:15CKAZ, 18:15A, 20:20A i 22:15AZ

OZNACZENIA:
A - kurs przez Strzałków do krańca MNISZEK - PODBÓR;
B - kurs do zajezdni Walkiewicz (stałą trasą do przystanku Wolanów (Opoczyńska / Rynek);
C - kurs przez Garno;
CR - kurs okrężny przez Garno i dalej do Radomia;
CRE - kurs okrężny przez Garno i dalej do JAROSŁAWIC;
E - kurs do JAROSŁAWIC (po przesiadce do dowozówki w Wolanowie);
F - w Radomiu, kurs przez ul. Reja;
K - kryterium uliczne w Garnie.
Z - kurs zjazdowy;
A - po przesiadce, kurs przez Strzałków do krańca MNISZEK - PODBÓR;
CR - po przesiadce, kurs okrężny przez Garno;
CRE - po przesiadce, kurs okrężny przez Garno i dalej do JAROSŁAWIC;
D - po przesiadce, kurs do Radomia;
E - po przesiadce, kurs do JAROSŁAWIC;
* kurs skomunikowany, przesiadka z/do dowozówki w Wolanowie;
** kurs skomunikowany, przesiadka z dowozówki w Sławnie.

Rozkłady jazdy Walkiewicza są bardziej złożone, niż zawarte jest to na ogólnie dostępnych rozkładach jazdy. Rozkłady jazdy obu linii w soboty pozostają bez zmian. W dalszym ciągu kursowanie obu linii w niedziele i święta jest zawieszone.

Kurs przez ul. Reja jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Przejazd techniczny przez ul. Wernera jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Z uwagi na zwiększoną frekwencję pasażerów w godzinach wczesno popołudniowych, zostanie wprowadzone wzmocnienie brygadowe kursów z krańca RADOM - DW. PKP / gen. Traugutta o 14:15 i 15:20, które będą wykonywane w Radomiu na skróty, tj. przez ul. Reja. Przystanek Montwiłła-Mireckiego / Wernera obsłużą w ich zastępstwie odpowiednio: BUS i midibus, skąd rozpoczną swą trasę.

Z uwagi na zwiększoną frekwencję pasażerów w godzinach porannych, zostanie wprowadzone wzmocnienie brygadowe kursów z krańca MNISZEK - PODBÓR o 6:35 i 7:40, które będą wspomagane odpowiednio: midibusem jadącym po okrążeniu Garna oraz kolejnym midibusem jadącym z JAROSŁAWIC i dalej po okrążeniu Garna.


01.09.2021 - Kontynuacja zawieszenia linii

   SŁOWA KLUCZOWE
Alexandria, linia [E], linia [Ł], gm. Kowala, gm. Wierzbica, gm. Skaryszew, likwidacja linii

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, jednak nie zostanie wznowione kursowanie linii [E] (Radom-Kowala-Wierzbica) i [Ł] (Radom-Podsuliszka). Przewoźnik (Alexandria) argumentuje to nierentownością w/w linii.
Jak podaje na stronie internetowej Urząd Gminy Kowala, przewoźnik uzależnia wznowienie kursowania na obu liniach pod warunkiem pomocy finansowej z budżetu gmin, przez tereny których te linie prowadzą, tj. Kowala, Wierzbica i Skaryszew. Są to jednak linie komercyjne, a nie komunalne. Są to linie transportu zbiorowego, ale prywatne (w rozumieniu ustawy o publicznym transporcie zbiorowym), natomiast zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, żadna gmina nie może udzielić prywatnemu przedsiębiorstwu dofinansowania do przewozów na liniach komercyjnych.

We wspomnianym piśmie, Wójt Gminy Kowala zwraca się z prośbą do przewoźnika o przywrócenie obu linii i ich obsługę do końca tego roku, w zamian zobowiązuje się wszcząć procedurę związaną z uruchomieniem obu linii o charakterze komunalnym od 1. stycznia 2022 r. Kto będzie obsługiwał obie linie? Jaki będzie rozkład jazdy i ceny biletów? Będziemy informować.


01.09.2021 - Zmiana rozkładu jazdy w dni robocze

   SŁOWA KLUCZOWE
Michalczewski, linia A, gm. Jedlińsk, rozkład jazdy

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, zmieni się rozkład jazdy linii A (Michalczewski). Zmiany dotyczą dni roboczych.

Odjazdy w dni robocze:
- z krańca RADOM - DW. PKP / gen. Traugutta o 4:15AK, 4:50AK, 5:24AK, 6:08AK, 6:25AK, 6:45, 7:22AK, 7:42AK, 7:52, 8:37, 9:32AK, 10:52, 12:02, 12:32AK, 13:12AK, 13:52AK, 14:16AK, 15:02AK, 15:17, 15:42AK, 16:22AK, 18:02AK i 19:20AK;
- z JEDLIŃSKA o 4:55, 5:40, 6:15, 6:50, 7:10, 7:20, 8:05, 8:40Z, 9:00, 9:20Z, 10:20, 11:30, 12:40, 13:20, 14:30, 14:45, 15:10, 15:50, 16:05Z, 16:30Z, 17:30, 18:49 i 20:00Z;
- z krańca JEDLANKA - KĘPINY o 4:50, 5:35, 6:10, 6:45, 7:05, 8:00, 8:35Z, 10:15, 13:15, 14:25, 14:40, 15:05, 15:45, 16:25Z, 17:25, 18:44 i 19:55Z.

Odjazdy w dni robocze, wolne od nauki szkolnej:
- z krańca RADOM - DW. PKP / gen. Traugutta o 4:15AK, 5:24AK, 6:08AK, 6:33AK, 7:22AK, 7:52, 9:17AK, 10:52, 12:02, 13:12AK, 14:16AK, 15:02AK, 15:37AK, 16:22AK, 18:02AK i 19:20*AK;
- z JEDLIŃSKA o 4:55, 6:05, 6:50, 7:20, 8:05Z, 8:45, 10:20, 11:30, 12:40, 14:30, 15:05, 15:50, 16:25Z, 17:30, 18:49 i 20:00*Z;
- z krańca JEDLANKA - KĘPINY o 4:50, 6:00, 6:45, 7:15, 8:00Z, 10:15, 14:25, 15:00, 15:45, 16:20Z, 17:25, 18:44 i 19:55*Z.

OZNACZENIA:
A - kurs do krańca JEDLANKA - KĘPINY;
K - kryterium uliczne w Jedlance;
Z - kurs zjazdowy (stałą trasą do przystanku gen. Traugutta / marsz. Józefa Piłsudskiego);
* kurs nie jest wykonywany 24. i 31. grudnia.

Na trasę zostaną wysłane 3 brygady: jedna "całka" i dwie "szczytówki". Sobotni rozkład jazdy pozostaje bez zmian. Kursowanie autobusu w niedziele i święta jest w dalszym ciągu zawieszone. Przywraca się sprzedaż biletów miesięcznych.


01.09.2021 - Zmiana rozkładu jazdy w dni robocze

   SŁOWA KLUCZOWE
Informix, linia S, gm. Jedlnia-Letnisko, rozkład jazdy

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, zmieni się również rozkład jazdy linii S (Informix). Zmiany dotyczą tylko dni roboczych.

Odjazdy w dni robocze:
- z krańca RADOM - DW. PKP / gen. Beliny-Prażmowskiego o 5:35A, 6:25, 7:25, 7:50A, 9:00, 9:50Z, 10:50, 12:25A, 13:35A, 14:25A, 15:35A, 16:30A, 17:40, 18:25AZ i 19:30Z;
- z krańca JEDLNIA-LETNISKO / stacja PKP (rondo marsz. Józefa Piłsudskiego) o 5:00, 5:50, 6:40, 7:05, 8:05, 9:00, 10:00, 11:35, 12:50, 13:40, 14:45, 15:35, 16:50, 17:40 i 18:25;
- z CUDNOWA o 5:35, 6:25, 8:45, 13:25, 14:30, 15:20, 16:35 i 17:25.

OZNACZENIA;
A - kurs do CUDNOWA;
Z - kurs zjazdowy.

Na trasę zostaną wysłane 2 brygady całodzienne. Kursowanie autobusu w soboty, niedziele i święta jest w dalszym ciągu zawieszone.


30.08.2021 - Szkolne rozkłady jazdy linii miejskich

   SŁOWA KLUCZOWE
rozkład jazdy, rok szkolny 2021/2022

W związku z nadchodzącym rokiem szkolnym 2021/2022, zostanie wprowadzony szkolny rozkład jazdy dla linii miejskich, m.in. 5, 6, 8, 15 i 23. Zostanie przywrócone funkcjonowanie linii 22. Rozkład jazdy (tzw. "szkolny") będzie obowiązywał od poniedziałku - 30. sierpnia. Zmiany rozkładu jazdy obejmą m.in. linię 14 (w związku z wydłużeniem podstawowej trasy linii 18) oraz wspomnianą linię 18. Zmiany brygadowe (względem poprzedniego, szkolnego rozkładu jazdy) dotkną m.in. linii 5, 6, 14 i 18, natomiast drobne korekty (tylko w dni robocze) obejmą rozkłady jazdy m.in. linii 5, 6 i 8.


Zestawienie ograniczeń w radomskiej komunikacji podmiejskiej podczas stanu epidemii w Polsce w dniach 2-29 sierpnia

   SŁOWA KLUCZOWE
chińska zaraza, koronawirus SARS-CoV-2, pandemia, choroba CoViD-19, stan epidemii, ograniczenia kursów, zawieszenia funkcjonowania linii, zmiany rozkładu jazdy
 
Zestawienie ograniczeń w radomskiej komunikacji podmiejskiej ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

28.08.2021 - Wydłużenie podstawowej trasy do PRUSZAKOWA

   SŁOWA KLUCZOWE
linia 18, MPK, m.n.p.p. Radom, Pruszaków, Jeżowa Wola, Żakowice, Borki, Planty, ul. Szydłowiecka, ul. Starokrakowska, ul. Limanowskiego, ul. Rewolucji 1905. Roku, nowa trasa

W sobotę - 28. sierpnia - zostanie wydłużona podstawowa trasa autobusów linii 18 (MPK). Zmiana ta jest następstwem przeprowadzonej przez Urząd Miasta Radom w dniach 2-10 sierpnia br. ankiety dotyczącej obsługi ul. Szydłowieckiej, w wyniku której padł wybór na tę właśnie linię, którą wskazało 55,9% ankietowanych.

Autobusy pojadą z PRUSZAKOWA ulicami: Szydłowiecką, Starokrakowską, Limanowskiego, Rewolucji 1905. Roku do dw. PKP, z tą różnicą, że na pl. Dworcowy, następnie ul. gen. Beliny-Prażmowskiego i dalej stałą trasą okrężną (kursami wariantowymi z wjazdem kieszeniowym do Kozłowa) z powrotem do ul. gen. Beliny-Prażmowskiego i dalej ulicami: Księcia Józefa Poniatowskiego, Rewolucji 1905. Roku, Limanowskiego, Starokrakowską, Szydłowiecką do PRUSZAKOWA (patrz: mapa).

Wydłużenie podstawowej trasy libii 18 do PRUSZAKOWA jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Na nowym odcinku podstawowej trasy, autobusy linii 18 obsłużą następujące istniejące przystanki:
- Księcia Józefa Poniatowskiego / dw. PKP 02 (wspólny dla linii jadących ul. Rewolucji 1905. Roku);
- Rewolucji 1905. Roku / gen. Kościuszki;
- Rewolucji 1905. Roku / Tytoniowa;
- Rewolucji 1905. Roku / Obrońców;
- Limanowskiego / Maratońska;
- Limanowskiego / Sucha;
- Limanowskiego / MOPS;
- Limanowskiego / Toruńska;
- Starokrakowska / Młyńska;
- Starokrakowska / Nadrzeczna NŻ;
- Starokrakowska / Nasypowa NŻ;
- Starokrakowska / Potkanowska oraz pętlę
- PRUSZAKÓW (wspólną z linią 5).

Na wspomnianym odcinku wydłużonej trasy będą funkcjonować nowe przystanki (wszystkie warunkowe):
- Szydłowiecka / Starokrakowska NŻ;
- Szydłowiecka / Czajkowskiego NŻ oraz
- Szydłowiecka / Kielecka NŻ (tylko w kierunku ul. Starokrakowskiej).

Zmieni się charakter obecnych przystanków krańcowych linii 18. Przystanek RADOM - DW. PKP (na pl. Dworcowym, obecnie tylko dla wysiadających) zmieni dla linii 18 funkcję: z końcowego na przelotowy. Będzie on nadal przystankiem końcowym tylko dla wybranych kursów skróconych. Dotychczasowy przystanek początkowy RADOM - DW. PKP / gen. Beliny-Prażmowskiego nie będzie już obowiązywał dla tej linii (z początkiem wakacji w 2019 r. przystanek ten przestał pełnić funkcję przystanku krańcowego dla linii A, natomiast z początkiem sierpnia - w tym samym roku - przystanek ten opuściła - reaktywowana wówczas - linia R; obecnie z tego przystanku - oprócz kozienickich busów i lubelskich autokarów - korzystają autobusy tylko linii S).

Wydłużenie trasy linii 18 do PRUSZAKOWA ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Pozostała część trasy pozostaje bez zmian. Linia 18 pozostanie nadal linią okrężną. Nowa, wydłużona trasa będzie trasą podstawową. Jej czas przejazdu wyniesie ok. 1 h i 32 min.! (z podjazdem do Kozłowa nawet 1 h i 40 min.). Dłuższe, rozkładowe czasy przejazdu są wykonywane tylko na kursach okrężnych na linii L, bo 1 h i 47 min. Bez zmian pozostanie również liczba wykonywanych kursów wariantowych do Kozłowa. Częstotliwość kursowania również pozostanie bez zmian, co wymusi zwiększenie liczby brygad obsługujących tę linię. Otóż w dni robocze na trasę linii 18 wyjedzie 11 brygad, w tym 3 "całki" oraz 6 "szczytówek", z czego dwie tylko w porannym oraz jedna tylko w popołudniowym szczycie komunikacyjnym. Jedna ze "szczytówek" wykonuje "okrążenie" tylko na starej trasie. Pierwsze trzy kursy okrężne są wykonywane tylko z dworca PKP, natomiast ostanie okrążenie z PRUSZAKOWA kończy swój bieg również pod dworcem kolejowym. Dwie brygady szczytowe są obsługiwane autobusami wielkopojemnymi (klasy mega). Autobus przegubowy pojawia się o poranku również w Kozłowie. Na linii 18 pracuje kilka brygad wieloliniowych. Jedna "solowa" (klasa maxi) brygada szczytowa ma zadanie łączone z linią 17, dwie poranne brygady po zakończeniu skróconego kursu okrężnego zmieniają numery na swoich wyświetlaczach odpowiednio na 10 i 25. Na tej drugiej kierowca na porannej zmianie pracuje kolejno na linii 18, 25 oraz 24. Brygady wielkopojemne mają zadania łączone odpowiednio z linią 7 i 9. Ostatnia brygada pojawia się na terenie zajezdni MPK tuż po północy. Dotyczy to wszystkich dni tygodnia.


21.08.2021 - Tymczasowy objazd ronda bł. ks. Popiełuszki

   SŁOWA KLUCZOWE
linia 26, Michalczewski, m.n.p.p. Radom, ul. Żółkiewskiego, ul. Holszańskiej, ul. Fołtyn, rondo bł. ks. Popiełuszki, DK9, E-371, objazd

Od soboty - 21. sierpnia (od g. 6) do niedzieli - 22. sierpnia (do g. 6) zostanie zamknięta dla ruchu kołowego północna część ronda bł. ks. Popiełuszki oraz krótki odc. ul. Kozienickiej na północ od tego ronda. W związku z tym, w podanym terminie będzie obowiązywał objazd dla autobusów linii 26 (Michalczewski).Objazd ronda bł. ks. Popiełuszki jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Podczas objazdu, od przystanku Zbrowskiego / Gołębiowska NŻ, autobusy linii 26 pojadą ulicami: Zbrowskiego, hetm. Żółkiewskiego (w tym przez wiadukt nad linią kolejową nr 8, następnie pod tym wiaduktem), Holszańskiej, Fołtyn, Kozienicką do przystanku Kozienicka / Fołtyn i dalej stałą trasą. W kierunku przeciwnym autobusy pominą rondo bł. ks. Popiełuszki jadąc tymczasową drogą na starodrożu ul. Kozienickiej (obok firmy Jadar).

Podczas trwania objazdu, autobusy pominą przystanek hetm. Żółkiewskiego / Kozienicka NŻ (tylko w kierunku ronda), wzamian obsłużą następujące przystanki:
- Fołtyn / Holszańskiej oraz
- Fołtyn NŻ.

Roboty drogowe są związane z naprawą gwarancyjną nawierzchni bitumicznej i będą prowadzone na północnej części ronda bł. ks. Popiełuszki, północnej części ul. Zwolińskiego, krótkim odcinku ul. Kozienickiej (od ronda do łuku i starodroża tejże ulicy) oraz al. Wojska Polskiego, od ronda aż do wiaduktu w ul. Lubelskiej. Z uwagi na możliwość wystąpienia zjawiska kongestii drogowej, autobusy mogą ulec opóźnieniom.


18.08.2021 - Przywrócenie funkcjonowania przystanku

   SŁOWA KLUCZOWE
linia 14, MPK, gm. Jedlnia-Letnisko, Sadków-Górki, przystanek, przywrócenie funkcjonowania

Od środy - 18. sierpnia - po 3 kwartałach zawieszenia, ulegnie przywróceniu funkcjonowanie przystanku Sadków - Górki NŻ (w kierunku pętli SADKÓW - POLESIE). Przystanek ten obowiązuje autobusy linii 14 tylko podczas podmiejskich kursów wariantowych.
09-12.08.2021 - Tymczasowy objazd przejazdu kolejowo-drogowego w Trablicach

   SŁOWA KLUCZOWE
linia [E BIS], linia F, Alexandria, Jarząbek, gm. Kowala, Trablice, przejazd kolejowo-drogowy, LK8, DW744, objazd

Od poniedziałku - 9. sierpnia (od g. 7) do czwartku - 12. sierpnia (do g. 22) zostanie zamknięty przez PKP PLK S.A. dla ruchu kołowego przejazd kolejowo-drogowy kat. A na linii kolejowej nr 8 (Warszawa - Kraków) wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 744 (Radom - Starachowice) w Trablicach. W związku z tym, w podanym terminie będzie obowiązywał objazd dla autobusów linii [E BIS] (Alexandria) oraz F (Jarząbek).


Objazd przejazdu kolejowo-drogowego w Trablicach jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Podczas objazdu, bus linii [E BIS], od przystanku Wierzbicka / Warsztatowa pojedzie ulicami: Wierzbicką, Walentynowicz, Lipskiego, Stalową i dalej przez Ludwinów do przystanku Ludwinów II i dalej stałą trasą. W kierunku przeciwnym tą samą trasą.

Podczas trwania objazdu, bus pominie następujące przystanki:
- Ludwinów I;
- Trablice - Kolonia;
- Trablice - Pelagów;
- Trablice I oraz
- Trablice (w kierunku Radomia).

Autobusy linii F, od przystanku Wierzbicka / Warsztatowa pojadą ulicami: Wierzbicką, Walentynowicz, Lipskiego, Stalową i dalej przez Ludwinów, Trablice - Kolonię, Trablice - Pelagów, Trablice do przystanku Trablice i dalej stałą trasą. W kierunku przeciwnym, od przystanku Mazowszany / Kotarwice I tą samą trasą.

Podczas trwania objazdu, autobusy pominą przystanek Trablice (tylko w kierunku Radomia), w zamian będą się zatrzymywać przy przystanku Trablice I (tylko w kierunku Ludwinowa). W razie potrzeby, w zamian za linię [E BIS], na trasie objazdu autobusy linii F obsłużą następujące przystanki:
- Ludwinów I;
- Trablice - Kolonia oraz
- Trablice - Pelagów.

Rozkładowy czas jazdy busa linii [E BIS] skróci się o ok. 2 min., natomiast czas jazdy autobusów linii F wydłuży się o ok. 10 min.


07-08.08.2021 - Tymczasowy objazd ronda pl. MB Fatimskiej

   SŁOWA KLUCZOWE
linia B, linia [I], linia 15, linia 24, PKS, Szymkiewicz, MPK, m.n.p.p. Radom, Glinice, Idalin, Długojów, DK 9, DK 12, E-371, rondo, objazd

Podczas najbliższego weekendu, tj. w dniach 7-8 sierpnia, w godzinach 7-20, na skrzyżowaniu (typu rondo) al. Grzecznarowskiego (DK 12) i ul. Słowackiego (DK9, E-371), czyli na pl. MB Fatimskiej (u zbiegu Długojowa, Idalina i Glinic), będą prowadzone prace drogowe w ramach naprawy gwarancyjnej nawierzchni z masy bitumicznej. W podanych terminach rondo będzie nie przejezdne i zostaną zorganizowane objazdy, którym będą podlegać autobusy komunikacji miejskiej (m.in. linii 15 i 24) oraz podmiejskiej (linii B oraz [I]).


Objazd ronda pl. MB Fatimskiej jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Podczas objazdu, autobusy linii B, 15 i 24, od przystanku Słowackiego / Kwiatowa pojadą ulicami: Słowackiego, Trawną, Białą, Indyczą, Słowackiego...
- do przystanku Słowackiego / Idalińska (linia B i 15);
- Skaryszewską do przystanku Skaryszewska / Słowackiego (linia 24)

i dalej stałymi trasami. W kierunku przeciwnym, od przystanku Słowackiego / Idalińska (linie B, 15 i 24) - tą samą trasą.

Na trasie objazdu, autobusy linii 15 i 24 będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku Trawna / Słowackiego, w zamian za tymczasowo nieczynny przystanek Słowackiego / Gromadzka (patrz: mapa).

Midibus linii [I] (tylko w sobotę), od przystanku al. Grzecznarowskiego / Osiedlowa pojedzie al. Grzecznarowskiego, następnie ulicami: Białą, Indyczą, Słowackiego do przystanku Słowackiego / Idalińska i dalej stałą trasą. W kierunku przeciwnym - tą samą trasą.

Zamknięty wlot na rondo pl. MB Fatimskiej jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Rondo pl. MB Fatimskiej jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Mijanka brygad linii 15 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
24 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Przystanki przy ul. Trawnej jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
B jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Screenshot1 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Screenshot2 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Zestawienie ograniczeń w radomskiej komunikacji podmiejskiej podczas stanu epidemii w Polsce w dniach 5. lipca - 1. sierpnia

   SŁOWA KLUCZOWE
chińska zaraza, koronawirus SARS-CoV-2, pandemia, choroba CoViD-19, stan epidemii, ograniczenia kursów, zawieszenia funkcjonowania linii, zmiany rozkładu jazdy
 
Zestawienie ograniczeń w radomskiej komunikacji podmiejskiej ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

31.07.2021 - Tymczasowe wzmocnienie brygadowe obsługi radomskiego lotniska

   SŁOWA KLUCZOWE
Michalczewski, MPK, m.n.p.p. Radom, gm. Jedlnia-Letnisko, linia 5, linia 14, wtyczki

W sobotę - 31. lipca - z okazji jubileuszu 10-lecia 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, w godzinach 10-18 odbędzie się piknik lotniczy. Z tej okazji zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów linii 5 i 14 (oraz 17 w ramach objazdu, a ponadto 21).


W tym celu zostaną wysłane tzw. "wtyczki", czyli brygady nie ujęte normalnie w sobotnim rozkładzie, umieszczone w tymże rozkładzie jazdy pomiędzy normalnymi kursami. W godzinach 10-18 odjazdy z przystanków krańcowych będą przesunięte o kilka minut. Odjazdy linii 5:
- z PRUSZAKOWA o 5:14, 6:15, 6:46, 7:26, 8:16, 8:50, 9:14, 9:34, 9:54, 10:14, 10:34, 10:54, 11:14, 11:34, 11:54, 12:14, 12:34, 12:59, 13:24, 13:49, 14:14, 14:34, 14:54, 15:14, 15:34, 15:54, 16:14, 16:34, 16:54, 17:14, 17:41, 18:16, 18:20B1, 18:56, 19:46, 20:29, 21:22, 21:40B1 i 22:32B1;
- z krańca LOTNISKO / Lubelska (al. WP / Lubelska) o 5:17, 6:11, 6:53, 7:40, 8:16, 8:56, 9:30, 9:54, 10:14, 10:34, 10:54, 11:14, 11:34, 11:54, 12:14, 12:34, 12:59, 13:24, 13:49, 14:14, 14:34, 14:54, 15:14, 15:34, 15:54, 16:14, 16:34, 16:54, 17:14, 17:41, 18:16, 18:26B2, 18:56, 19:46, 20:26, 21:06 i 21:59.

OZNACZENIA;
B1 - kurs do zajezdni Michalczewski (stałą trasą do przystanku Kielecka / Halinowska).
B2 - kurs do zajezdni Michalczewski (stałą trasą do przystanku Sienkiewicza / Katedra).

Autobusy linii 14 pojadą skróconą trasą: od przystanku pojadą prosto ul. Lubelską (w kierunku przeciwnym tą samą trasą), przy której będą obsługiwane następujące przystanki:
- Lubelska / Szczecińska oraz
- Lubelska / Chorzowska.

W godzinach 10-18 nie będą obsługiwane następujące przystanki:
- Małęczyńska / Lubelska NŻ;
- Wrocławska / Małęczyńska NŻ;
- Wrocławska / Chorzowska NŻ oraz
- Chorzowska / Lubelska NŻ.

Odjazdy linii 14:
- z POTKANOWA o 8:09, 10:53, 11:55, 14:14, 15:59 i 18:51;
- z OS. POŁUDNIE o 4:37, 5:17, 5:57, 6:42A1, 7:27, 8:20, 8:50A1, 9:05, 9:25, 9:45, 10:05, 10:25, 10:45, 11:04, 11:25, 11:45, 12:06, 12:25, 12:45, 13:05, 13:25, 13:45, 14:05, 14:25, 14:45, 15:05, 15:25, 15:45, 16:10, 16:28, 16:48, 17:08, 17:28, 17:39B1, 17:48, 18:20, 19:02, 19:40, 20:31, 21:05, 21:11B1, 22:01, 22:46B1 i 23:41B1;
- z krańca LOTNISKO / Lubelska (al. WP / Lubelska) o 5:29, 6:11, 6:46A2, 8:29, 9:09, 10:01, 10:21, 10:41, 11:01A2, 11:21, 11:41, 12:01, 12:21, 12:41, 13:01A2, 13:21, 13:41, 14:01, 14:21, 14:41, 15:01A2, 15:21, 15:41, 16:01, 16:21, 16:41, 17:01, 17:21, 17:33B2, 17:51A2, 18:13B2, 18:39, 19:09, 19:51, 20:29, 21:19, 22:07 i 23:04.

OZNACZENIA;
A1 - kurs do pętli SADKÓW - POLESIE.
A2 - kurs do POTKANOWA.
B1 - kurs do zajezdni MPK (stałą trasą do przystanku Wierzbicka / szkoła).
B2 - kurs do zajezdni MPK (stałą trasą do przystanku Toruńska / Limanowskiego).

Autobusy linii 14 w powyższych godzinach nie będą kursowały na trasie wariantowej do/z pętli SADKÓW - POLESIE. W związku z tym, w godzinach 10-18 nie będą obsługiwane następujące przystanki:
- Chorzowska NŻ;
- Natolin I NŻ;
- Natolin II NŻ;
- Sadków - Górki I NŻ;
- Sadków I NŻ;
- Sadków II NŻ oraz pętla
- SADKÓW - POLESIE.

Odjazdy linii 14:
- z pętli SADKÓW - POLESIE o 7:43 i 9:44A.

OZNACZENIE;
A - kurs do POTKANOWA.


26.07.2021 - Zmiany brygadowe

   SŁOWA KLUCZOWE
MPK, m.n.p.p. Radom, linia 3, linia 15, linia 18, linia 23, linia 24, elektrobusy

Od poniedziałku - 26. lipca - zostaną wprowadzone zmiany brygadowe obejmujące linie 15, 18, 23 oraz 24. Dotychczasowe zadania łączone linii 15 i 23 z linią 3 ulegną likwidacji. W ich miejsce powstaną inne zadania łączone, tj. linii 18 z 15 oraz linii 23 z 24 i 16. Zmiany te są spowodowane wprowadzeniem elektrobusów na linii 3.26.07.2021 - Uruchomienie tymczasowej, gminnej, okrężnej, darmowej linii specjalnej na terenie gm. Wierzbica

   SŁOWA KLUCZOWE
Jarząbek, gm. Wierzbica, linia [F BIS], specjalna, tymczasowa, gminna, okrężna, bezpłatna

Od poniedziałku - 26. lipca - zostanie uruchomiona specjalna, gminna linia na terenie gm. Wierzbica. Będzie to linia bezpłatna, kursująca po trasie okrężnej. Jej funkcjonowanie jest zaplanowane do piątku, 17. września. Linię będzie obsługiwało przedsiębiorstwo Jarząbek.

Linia będzie rozpoczynała i kończyła swój przebieg na pętli WIERZBICA (trasa okrężna). Autobus będzie wykonywał po 2 okrążenia rano (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara*) i po południu (zgodnie z ruchem wskazówek zegara**) - patrz mapa.

Odjazdy z pętli WIERZBICA o 4:00*, 5:00*, 15:10** i 17:10**. Autobus będzie kursował tylko w dni robocze. Linia nie będzie miała oznaczenia literowego. Z uwagi na jej obsługę przez Jarząbka, na potrzeby tej witryny linia ta przyjmie oznaczenie [F BIS].

Linia ta przywróci dostęp do transportu zbiorowego obecnie wykluczonych komunikacyjnie miejscowości (po zawieszeniu funkcjonowania linii [E] i [Ł] przez Alexandrię), tj. Rzeczkowa, Rudy Wielkiej, Stanisławowa/Rudy Małej (granica obu miejscowości), Suliszki, Łączan oraz Zalesic. Dodatkowo, miejscowości od wielu lat wykluczone komunikacyjnie (pomijamy gminne przewozy szkolne), uzyskają możliwość dojazdu do/z Radomia. Są to miejscowości: Polany-Kolonia, Polany oraz Pomorzany. Przejazd do Radomia będzie możliwy podczas kontynuacji jazdy - już jako linia F - tym samym autobusem, natomiast powrót z Radomia będzie możliwy po dokonaniu przesiadki na pętli WIERZBICA do wozu linii [F BIS]. Poprawi się dostępność do autobusu w miejscowościach: Dąbrówka Warszawska - Majdan, Zalesice oraz Suliszka.

Wierzbicka gminna linia okrężna ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Bez dostępu do autobusu pozostaną miejscowości w ościennych gminach, tj. Podsuliszka, Gębarzów-Osada, Gębarzów-Osiedle (gm. Skaryszew); Bukowiec, Józefów, Bardzice, Trablice-Ciborów, Ruda Mała, Kolonia Dąbrówka Zabłotnia, Kowala-Kolonia (gm. Kowala) oraz Zalesice-Kolonia - Resztówka (gm. Wierzbica).

Nowa, tymczasowa, gminna, okrężna, darmowa linia specjalna gm. Wierzbica jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

18.07.2021 - Elektrobusy w radomskiej komunikacji (pod)miejskiej

   SŁOWA KLUCZOWE
linia 14, linia 24, MPK, m.n.p.p. Radom, gm. Jedlnia-Letnisko, Natolin, Sadków-Górki, Sadków, Sadków-Polesie, elektrobusy

Od poniedziałku - 28. czerwca - w związku z wprowadzeniem wakacyjnego rozkładu jazdy w komunikacji miejskiej, zaistniały pewne zmiany w obsadach brygadowych. Kilka z nich dotyczy brygad obsługiwanych przez elektrobusy. Są to pierwsze wakacje, podczas których - w dni robocze - na linii 14 pracuje autobus zeroemisyjny. Bez zmian pracuje autobus w trakcji elektrycznej na linii 24 w niedziele. Na obu liniach pracują brygady wieloliniowe - są to zadania łączone, które dotykają miejskich linii autobusowych, które kursami wariantowymi wyjeżdżają poza miasto Radom (warianty podmiejskie). Bardzo ciekawie przedstawia się brygada, która rekordowo - bo aż 4-krotnie - zmienia linię, na której pracuje. Są to linie: 19, 12, 14, ponownie 12 i ponownie 14. Ponadto, ostatnie wahadło jest wykonywane na podmiejskiej trasie wariantowej, tym samym dzień 28. czerwca 2021 r. jest 1. dniem, w którym w radomskiej komunikacji podmiejskiej autobus zeroemisyjny wyjeżdża poza miasto Radom! Czy tak będzie od 1. września? Czas pokaże.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z pracy brygad obsługiwanych przez elektrobusy - ich łączenia, dni wykonywania pracy oraz inne informacje. W celu obejrzenia wykresu ruchu linii 14 w dni robocze, wolne od nauki szkolnej, należy kliknąć w lewym menu: O KOMUNIKACJI > Wykresy ruchu, znaleźć szukaną linię i wybrać link "wakacje". Plik otworzy się w nowym oknie. Brygada "elektryczna" jest zaznaczona kolorem czerwonym (legenda u góry wykresu). Życzymy miłej lektury.

19E jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
12E1 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
14E1 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
12E2 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
14E2 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
1E jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
7E jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
9E jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
24E jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
E3 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

12.07.2021 - Tymczasowe utrudnienia w ruchu w Augustowie

   SŁOWA KLUCZOWE
linia [E BIS], Alexandria, gm. Kowala, Augustów, DP 3570W, przebudowa drogi, objazd

Od poniedziałku - 12. lipca - w związku z pracami związanymi z przebudową odc. DP 3570W w Augustowie (od skrzyżowania z DW 735 do skrzyżowania z DP 3564W) wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym. Podczas wylewania warstw betonu asfaltowego może być wprowadzony czasowy zakaz ruchu w obu kierunkach na wybranych odcinkach. Może to spowodować wymuszenie objazdu busa na nieoznakowanej linii [E BIS] (Alexandria).
Objazd Augustowa i Rożek jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Podczas potencjalnego objazdu, bus - od przystanku Kosów - Mniejszy pojedzie przez Augustów, Kowalę - Kolonię do Kowali do przystanku Kowala - Stępocina i dalej stałą trasą. W kierunku przeciwnym - tą samą trasą. Na trasie objazdu będą obowiązywały następujące przystanki:
- Kowala - Kolonia / Augustów (w kierunku PARZNIC);
- Augustów / Kowala - Kolonia (w kierunku Radomia);
- Kowala - Kolonia (w obu kierunkach);
- Kowala (w obu kierunkach).

Nie będą w tym czasie funkcjonować następujące przystanki:
- Kowala - Górna I;
- Kowala - Górna II;
- Rożki - Kolonia I (w kierunku PARZNIC);
- Rożki - Kolonia I NŻ (w kierunku Radomia);
- Rożki - Kolonia II;
- Augustów / stacja PKP Rożki NŻ oraz
- Augustów NŻ.

Roboty drogowe mają potrwać ok. jednego tygodnia.


07.07.2021 - Tymczasowe zmiany na Sadkowie

   SŁOWA KLUCZOWE
linia 5, linia 14, Michalczewski, MPK, m.n.p.p. Radom, Sadków, Dzierzków, Glinice, ul. Lubelska, al. WP, objazd

Od środy - 7. lipca - od ok. godz. 8., w związku z kolejnym etapem rozbudowy radomskiego lotniska, ul. Lubelska (od wiaduktu nad al. WP do ul. Porannej oraz ul. Poranna wzdłuż JW 4938) zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Nie będzie dostępna pętla SADKÓW LOTNISKO. Wymusi to skierowanie autobusów linii 5 i 14 na kryterium uliczne w al. Wojska Polskiego (patrz mapa).

Kryterium uliczne na Sadkowie linii 5 i 14 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Od przystanku:
- Lubelska / Chorzowska, autobusy linii 5 pojadą ul. Lubelską do zjazdu z wiaduktu w kierunku ronda pl. MB Fatimskiej do przystanku al. WP / Lubelska;
- Chorzowska / Lubelska NŻ, autobusy linii 14 pojadą ulicami: Chorzowską, Lubelską do zjazdu z wiaduktu w kierunku ronda pl. MB Fatimskiej do przystanku al. WP / Lubelska,

następnie wykonają kryterium uliczne wzdłuż al. WP z zawrotką na rondzie wzdłuż drogi serwisowej (po stronie lotniska) do przystanku al. WP / Lubelska na podjeździe do wiaduktu.


Zestawienie ograniczeń w radomskiej komunikacji podmiejskiej podczas stanu epidemii w Polsce w dniach 7. czerwca - 4. lipca

   SŁOWA KLUCZOWE
chińska zaraza, koronawirus SARS-CoV-2, pandemia, choroba CoViD-19, stan epidemii, ograniczenia kursów, zawieszenia funkcjonowania linii, zmiany rozkładu jazdy
 
Zestawienie ograniczeń w radomskiej
       komunikacji podmiejskiej ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

01.07.2021 - Likwidacja/zawieszenie linii

   SŁOWA KLUCZOWE
chińska zaraza, koronawirus SARS-CoV-2, pandemia, choroba CoViD-19, stan epidemii, likwidacja, zawieszenie, linia [E], linia [Ł], Alexandria

Od czwartku - 1. lipca - firma Alexandria likwiduje swoje dwie linie autobusowe. Są to linie oficjalnie nieoznakowane literowo:
- Radom - Kowala-Wierzbica (na tej stronie WWW oznaczona literą [E]);
- Radom - Podsuliszka (na tej stronie WWW oznaczona literą [Ł]).

Ulegnie zawieszeniu funkcjonowanie wielu przystanków. Na terenie gm. Kowala:
- Kosów [E];
- Kowala - Kolonia / Augustów [E];
- Augustów / Kowala - Kolonia [E];
- Kowala - Kolonia [E];
- Kowala [E];
- Kolonia Dąbrówka Zabłotnia / Ruda Mała [E];
- Ruda Mała [E];
- Ruda Mała / Stanisławów [E];
- Trablice II [Ł];
- Trablice - Ciborów I [Ł];
- Trablice - Ciborów II [Ł];
- Huta Mazowszańska - Zenonów / Sołtyków NŻ [Ł];
- Huta Mazowszańska - Zenonów NŻ [Ł];
- Bardzice [Ł];
- Józefów [Ł] oraz
- Bukowiec [Ł].

Na terenie gm. Skaryszew:
- Sołtyków I NŻ (Piaskowa / Radomska) [Ł];
- Sołtyków I (Skaryszewska / Piaskowa) [Ł];
- Sołtyków II NŻ (Skaryszewska / Sosnowa) [Ł];
- Gębarzów-Kolonia NŻ [Ł];
- Gębarzów-Osada [Ł] oraz pętla
- PODSULISZKA [Ł].

Na terenie gm. Wierzbica:
- Ruda Wielka I (Radomska / Wierzbicka) [E];
- Ruda Wielka II (Wierzbicka) [E];
- Błędów / Ruda Wielka [E];
- Rzeczków [E];
- Rzeczków - Górka Skaryszewska [E];
- Zalesice [Ł];
- Zalesice-Kolonia - Resztówka NŻ [Ł];
- Łączany I [Ł];
- Łączany II [Ł];
- Łączany III [Ł] oraz
- Suliszka [Ł].

Likwidacja obu linii jest spowodowana ich nierentownością. Duży wkład do tego stanu rzeczy dołożyła pandemia i związane z nią obostrzenia (praktycznie na pół roku zamarł ruch związany ze szkolnictwem podstawowym i średnim podczas nauczania zdalnego). Tym samym wiele miejscowości zostanie wykluczonych komunikacyjnie. Są nimi: Kolonia Dąbrówka Zabłotnia, Ruda Mała, Stanisławów, Ruda Wielka, Błędów, Rzeczków, Gębarzów-Kolonia, Gębarzów-Osada, Bardzice, Józefów, Bukowiec, Zalesice, Zalesice-Kolonia, Łączany, Suliszka i Podsuliszka. Komercyjny byt obu linii został przesądzony. Ich reaktywacja jest możliwa jedynie przy dotacji państwowej dla linii autobusowych na terenach wykluczonych komunikacyjnie. Na dzień 30. czerwca 2021 r., w tym programie - na terenie powiatu radomskiego - uczestniczy tylko gmina Jastrzębia (dotacja dwóch linii).

AKTUALIZACJA

W dokumentach skierowanych do wójtów gmin Wierzbica i Kowala z dnia 24. czerwca przewoźnik (Alexandria) informuje o LIKWIDACJI obu linii, natomiast w dokumencie skierowanym do Wydziału Zezwoleń Urzędu Miejskiego w Radomiu z dnia 29. czerwca przewoźnik informuje już tylko o ZAWIESZENIU obu linii na okres wakacji, tj. do 31. sierpnia.


01.07.2021 - Specjalny rozkład jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
chińska zaraza, koronawirus SARS-CoV-2, pandemia, choroba CoViD-19, stan epidemii, ograniczenia, linia F, Jarząbek

Od czwartku - 1. lipca - firma Jarząbek wprowadza ponownie "kowidowy" rozkład jazdy na linii F. Do obsługi brygad zostaną skierowane mniejsze pojazdy: w miejsce autobusów klasy mega - solówki oraz midibus.

Odjazdy w dni robocze:
- z pętli WIERZBICA o 4:55, 5:55, 7:00, 7:45, 9:00, 10:00, 12:00, 13:00, 14:10, 15:10, 17:10, 19:05 i 21:05;
- z krańca RADOM - KAPTUR / Mokra o 5:50, 6:50, 8:05, 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:10, 15:10, 16:10, 18:10, 20:05 i 22:10.

Ruch ten jest determinowany niską frekwencją pasażerów. Linia F kursuje w weekendy bez zmian.


01.07.2021 - Specjalny rozkład jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
chińska zaraza, koronawirus SARS-CoV-2, pandemia, choroba CoViD-19, stan epidemii, ograniczenia, linia S, Informix

Od czwartku - 1. lipca - firma Informix wprowadza ponownie "kowidowy" rozkład jazdy z ograniczeniami na linii S. Zawiesza bowiem popołudniową brygadę szczytową. Skróceniu ulegają ponadto kursy wariantowe do/z CUDNOWA - będą one wykonywane na trasie podstawowej, tj. do/z Jedlni-Letnisko.

Odjazdy w dni robocze:
- z pętli JEDLNIA-LETNISKO / stacja PKP (rondo marsz. Józefa Piłsudskiego) o 5:00, 6:00, 7:05, 9:00, 10:25, 11:55, 13:50, 15:30 i 17:40;
- z krańca RADOM - DW. PKP / gen. Beliny-Prażmowskiego o 5:30, 6:30, 7:45, 9:40, 11:10, 12:40, 14:30, 16:30 i 18:30.

Ruch ten jest determinowany niską frekwencją pasażerów. Linia S w dalszym ciągu nie kursuje w weekendy.


01.07.2021 - Kolejny, tymczasowy objazd na Glinicach

   SŁOWA KLUCZOWE
linia 24, MPK, m.n.p.p. Radom, Glinice, ul. Średnia, ul. Górna, ul. Odrodzenia, ul. Kalińska, objazd

Od czwartku - 1. lipca - w związku z kolejnym etapem inwestycji radomskich Wodociągów Miejskich sp. z o.o., ul. Górna zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Wymusi to objazd autobusów linii 24 na trasie w kierunku OS. MICHAŁÓW (oraz pętli JÓZEFÓW SZPITAL) ulicami Glinic i Dzierzkowa (patrz mapa).

Objazd na Glinicach linii 24 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Od przystanku Słowackiego / Kwiatowa, autobusy linii 24 pojadą ulicami: Słowackiego, Kalińską, Odrodzenia, Kaszubską do przystanku Kaszubska / Puławska i dalej stałą trasą. W kierunku DŁUGOJOWA GÓRNEGO (oraz pętli MAŁECZYN - NOWY / Kiedrzyn oraz GRZUCIN - STARA WIEŚ) dotychczasowy objazd pozostaje bez zmian (z uwagi na niedogodną geometrię skrzyżowania ulicy Odrodzenia z ciągiem ulic Kalińska-Kochanowskiego.

Na trasie objazdu będzie obowiązywał przystanek tymczasowy Kalińska / Słowackiego NŻ (kolor czerwony na mapie).

Zawieszeniu ulegnie funkcjonowanie przystanku Górna / Słowackiego NŻ (kolor czarny na mapie).

Ponadto przystanek Słowackiego / Kalińska (w kierunku wiaduktu) również nie będzie obowiązywał tymczasowo autobusów linii 24 (kolor szary na mapie).

ul. Kalińska jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Skrzyżowanie ul. Odrodzenia z ciągiem ulic: Kalińska-Kochanowskiego jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
MAN NL263 Lion's City, 24, ul. Odrodzenia jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
MAN NL283 Lion's City, 24, ul. Puławska jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

28.06.2021 - Ponowne uruchomienie apki myBUS

   SŁOWA KLUCZOWE
myBUS
 

Od poniedziałku - 28. czerwca - wraz z wdrożeniem wakacyjnego rozkładu jazdy, wznowiła funkcjonowanie apka na urządzenia mobilne myBUS. Umożliwa ona - poza uzyskaniem podstawowych informacji o rozkładzie jazdy interesujących nas linii autobusowych - wyszukiwanie połączeń poprzez planer podróży, wyświetlanie informacji w sposób, jaki jest prezentowany na tablicach SDIP (Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej) ze wszystkich przystanków (nawet tych, przy których w realu tych tablic nie ma), oraz zlokalizowanie w czasie rzeczywistym autobusów, z podaniem informacji o kierunku jazdy i czasie jego opóźnienia/przyspieszenia. Oczywiście apka ta nie dotyczy niestety autobusów komercyjnej radomskiej komunikacji podmiejskiej.

Widok na żywo lokalizacji autobusów ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

28.06.2021 - Rozkłady jazdy podczas ferii letnich

   SŁOWA KLUCZOWE
wakacje, ferie letnie, rozkłady jazdy

Od poniedziałku - 28. czerwca - w związku z rozpoczęciem szkolnych ferii letnich, na liniach podmiejskich będą obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy z pewnymi wyjątkami.

Dalszy ciąg ograniczeń w kursowaniu linii A (Michalczewski). Podczas dni szkolnych obowiązywał wakacyjny rozkład jazdy z ograniczeniami w godzinach wieczornych, natomiast podczas wakacji będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy z dodatkowym porannym wahadłem oraz z ograniczeniami w godzinach wieczornych (identycznie, jak podczas lock-downu związanego z CoViD-19).

Nieoznakowane literami linie [E], [E BIS] oraz [Ł] (Alexandria) będą kursowały wg powszedniego rozkładu jazdy. Zmniejszy się rozmiar stosowanego taboru z autobusów klasy maxi na midibusy oraz BUSy.

Na nieoznakowanej literowo linii [G] zostaną zawieszone następujące kursy:
- z DW. PKS o 4:30 i 17:00;
- z pętli GÓZD - ADAMÓW o 5:00 i 17:35.

Na nieoznakowanej literowo linii [I] zostaną zawieszone kursy szczytowe:
- z Iłży o 6:20 i 13:20 (z D.A. o 6:25 i13:25);
- z Radomia o 7:20 i 14:15.

Ulegną zawieszeniu zadania łączone - [G]-B oraz [G]-L. Tym samym, na linii [G] pozostanie tylko jedno popołudniowe wahadło do Karszówki/z Podgóry.

Zmiany dotkną również komunikację miejską. Wakacyjne rozkłady jazdy będą wprowadzone na wszystkich liniach oznaczonych cyfrowo, które wyjeżdżają stale lub wariantowo poza teren miasta Radom, oprócz linii 24 i 26, natomiast linia 22 w okresie wakacji - jak zwykle - będzie zawieszona. Ponadto, korekty rozkładu jazdy w weekendy zostaną wprowadzone na linii 5 i 14.

Pojawi się kilka zmian brygadowych. Na linii 26 wszystkie kursy będą wykonywane autobusami Michalczewskiego. Na linii 14 pojawi się brygada, którą będzie obsługiwać elektrobus. Będzie to brygada wieloliniowa, w dodatku rekordowa - będzie obsługiwała kolejno linię 19, 12, 14, ponownie 12 i 14. Będzie to też pierwszy przypadek, gdy autobus w trakcji elektrycznej wyjedzie poza miasto Radom, tj. przez Natolin, Sadków - Górki, Sadków do pętli SADKÓW - POLESIE.

Korekty rozkładu jazdy w dni robocze dotkną również linie P i W.

Odjazdy autobusów linii P:
- z krańca RADOM - DW. PKP / gen. Traugutta o 5:25, 6:50, 9:20, 11:20, 13:00, 14:35, 15:55, 17:10, 18:05 i 19:20;
- z Zakrzewa o 4:58, 6:13, 6:53, 7:58, 10:13, 12:13, 14:03, 15:28, 16:43 i 18:53;
- z pętli PRZYTYK - ZACHĘTA o 4:45, 6:00, 6:40, 7:45, 10:00, 12:00, 13:50, 15:15, 16:30 i 18:40.

Wakacyjne kursy z/do KASZEWSKIEJ WOLI zostaną skrócone - będą wykonywane na trasie podstawowej.

Odjazdy autobusów linii W:
- z krańca RADOM - DW. PKP / gen. Traugutta o 5:20, 7:00, 7:35, 8:40A*, 10:30, 11:45, 13:00A*, 14:15, 15:20CK, 16:10A*, 18:15, 20:20 i 22:15;
- z pętli MNISZEK - PODBÓR o 4:35, 6:00, 6:50, 7:40, 8:30, 9:30, 11:10, 12:20, 14:05, 15:05, 17:10 i 19:10;
- ze STRZAŁKOWA o 4:41, 6:06, 6:56, 7:46, 8:36, 9:36, 11:16, 12:26, 14:11, 15:11, 17:16 i 19:16;
- z JAROSŁAWIC o 6:35CKR*D, 9:25B*D, 13:50B*D i 16:55B*D;
- z Garna o 7:50*D;
- z przystanku Wolanów (Opoczyńska / Rynek) o 4:45, 6:10, 7:00, 7:50, 8:40, 9:15A, 9:40, 11:20, 12:30, 13:35A, 14:15, 15:15, 16:45A, 17:20 i 19:20.

OZNACZENIA:
A - kurs do JAROSŁAWIC;
B - kurs do zajezdni Walkiewicz (stałą trasą do Wolanowa);
C - kurs przez Garno;
K - kryterium uliczne;
R - kurs okrężny;
D - kurs skomunikowany z kursem linii W do Radomia,
* przesiadka w Wolanowie.

Zmiany w funkcjonowaniu linii F i S nastąpią z dniem 1. lipca.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij