Ostatnia aktualizacja:
20.07.2024
LICZBA ODSŁON:
Liczba osób
tylko dziś:
Osoby on-line:     
 

Archiwum

27.09.2014 - "Kryterium uliczne" w centrum Radomia

   SŁOWA KLUCZOWE
objazd, linia 26, ITS, Obozisko, gm. Jedlnia-Letnisko, gm. Zakrzew, Radomskie Hale Mięsne
27.09.14 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

W związku z postępującą rozbudową Radomskich Hal Mięsnych, w dniu 27 września (sobota) nastąpi zawieszenie funkcjonowania pętli OBOZISKO / Wernera. Autobusy linii 26 jadące na trasie podstawowej, od przystanku Struga / pl. Jagielloński pojadą objazdem ulicami: Struga, Kelles-Krauza, Malczewskiego, rondo pl. Króla Kazimierza III Wielkiego, Reja, rondo pl. ks. Kotlarza, Montwiłła-Mireckiego, Wernera do przystanku Wernera / Montwiłła-Mireckiego (vis a vis CH "Korej").


Przystanek ten - dla kursów na trasie podstawowej - będzie przystankiem krańcowym. Powrót do MYŚLISZEWIC - bez zmian. Również bez zmian będą wykonywane kursy do/z JANISZEWA.

22.09.2014 - Dzień bez Samochodu

   SŁOWA KLUCZOWE
Dzień bez Samochodu
 

Przypominam. Zgodnie z Załącznikiem nr 2 do uchwały Rady Miejskiej w Radomiu nr 758/2014 z 30 czerwca 2014 roku - z późn. zm., w wykazie osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów są właściciele lub współwłaściciele samochodów, którzy posiadają dowód rejestracyjny auta. Bezpłatne przejazdy są możliwe tylko podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu (ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu) - 22 września, który w tym roku przypada w poniedziałek.

21.09.2014 - Powrót autobusów na podmiejskie trasy wariantowe

   SŁOWA KLUCZOWE
likwidacja linii, linia 24, MPK, Długojów Górny, m. i gm. Skaryszew, gm. Gózd

W związku z likwidacją zastępczej linii Z24, z dniem 21 września (niedziela) na swoje podmiejskie trasy wariantowe powraca linia 24.

21.09.2014 - Likwidacja linii zastępczej

   SŁOWA KLUCZOWE
likwidacja linii, linia Z24, MPK, Glinice, Dzierzków, Sadków, gm. Gózd

W związku z powrotem linii 24 na swoje stałe trasy wariantowe (przez Janów, Małęczyn Stary do MAŁĘCZYNA NOWEGO oraz do GRZMUCINA), z dniem 21 września (niedziela) ulegnie likwidacji linia zastępcza Z24.


19-20.09.2014 - Skrócenie kursów wariantowych linii 24, powstanie zastępczej linii Z24

   SŁOWA KLUCZOWE
skrócenie trasy, linia 24, linia zastępcza Z24, MPK, Długojów Górny, Janów, Małęczyn Stary, Małęczyn Nowy, Grzmucin, gm. Skaryszew, gm. Gózd
19.09.14 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Na czas remontu ul. Skaryszewskiej (od pętli autobusowej DŁUGOJÓW GÓRNY do granicy administracyjnej miasta Radom), odcinek ten zostanie zamknięty dla ruchu. W związku z tym, w piątek (19 września, od godz. 9.) oraz przez całą sobotę (20 września), kursy wariantowe do MAŁĘCZYNA NOWEGO oraz GRZMUCINA ulegną skróceniu do DŁUGOJOWA GÓRNEGO.


W zamian za linię 24, zostanie uruchomiona zastępcza linia Z24. Autobus tej linii obsłuży miejscowości gm. Gózd. Z uwagi na brak miejsca do zawracania, nie zostanie obsłużona miejscowość Janów w gm. Skaryszew.

17.09.2014 - Powrót na stałą trasę, zmiana rozkładu jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
zmiana trasy, linia 23, MPK, Prędocinek, Młodzianów, Godów, Malczew, gm. Kowala, gm. Skaryszew
17.09.14 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

W związku z przywróceniem ruchu kołowego w części ul. Godowskiej, od środy - 17 września - powrócą na swą stałą trasę autobusy linii 23.

Autobusy pojadą ulicami: Wiejską (przez wiadukt nad budowaną trasą średnicową), Godowską i dalej Witkacego-Witkiewicza do pętli MALCZEW (wybranymi kursami przez Sołtyków do HUTY MAZOWSZAŃSKIEJ - ZENONOWA).

13-22.09.2014 - Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

   SŁOWA KLUCZOWE
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, Dzień bez Samochodu
 

Celem tej kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej czy car-poolingu. Kampania zainicjowana była przez Komisję Europejską w 2002 roku, odbywa się regularnie w dniach od 16 do 22 września. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Nasze ulice, nasz wybór". Punktem kulminacyjnym jest obchodzony co roku - 22 września - Europejski Dzień bez Samochodu. Możliwe będą bezpłatne przejazdy komunikacją miejską na podstawie dowodu rejestracyjnego auta.

8.09.2014 - Korekta rozkładu jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
rozkład jazdy, korekta, linia 24, MPK, gm. Skaryszew, gm. Gózd

W związku z postulatami pasażerów, zostaną wprowadzone korekty rozkładu jazdy linii 24. Zmienią się godziny odjazdów autobusów z MAŁĘCZYNA NOWEGO oraz z GRZMUCINA, jak i kursy do tych miejscowości. Zmiany będą obowiązywac tylko w dni powszednie.


1.09.2014 - Szkolne rozkłady jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
rozkład jazdy, rok szkolny 2014/2015

W związku z nadchodzącym rokiem szkolnym 2014/2015, zostanie wprowadzony szkolny rozkład jazdy. Zmianami objęte będą m.in. linie 5, 8, 14 i 15 oraz linie A, [E], F, L, O, P, R, S, W i Z. Szkolny rozkład jazdy będzie obowiązywał od poniedziałku, 1 września. Zmiany na liniach 6 i 23 będą obowiązywać już od soboty, 30 sierpnia - o czym mówią wcześniejsze komunikaty poniżej.


30.08.2014 - Likwidacja linii zastępczych

   SŁOWA KLUCZOWE
likwidacja linii, linia Z6, linia Z23, MPK, Młodzianów, Ustronie, Prędocinek, Idalin, Malczew, Godów, gm. Skaryszew, gm. Kowala

W związku z powrotem linii 6 na swoją stałą trasę (na Godów), oraz zmianie trasyn objazdu linii 23 (powrót na Malczew oraz Sołtyków i Hutę Mazowszańską - Zenonów), z dniem 30 sierpnia (sobota) ulegną likwidacji:
- zawieszona wcześniej na okres wakacji darmowa linia zastępcza Z6, oraz
- linia zastępcza Z23.

30.08.2014 - Powrót na stałą trasę - na Godów, zmiana rozkładu jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
zmiana trasy, linia 6, ITS, Prędocinek, Młodzianów, Godów, gm. Zakrzew
30.08.14-2 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Wraz ze zmianą rozkładu jazdy - z wakacyjnego na szkolny - od 30 sierpnia (sobota) autobusy linii 6 wrócą na swą stałą trasę.

Autobusy pojadą ul. Wiejską przez wiadukt nad budowaną trasą średnicową, do pętli GODÓW.

30.08.2014 - Zmiana przebiegu trasy podczas objazdu, nowa pętla na Malczewie, powrót kursów wariantowych do Huty Mazowszańskiej - Zenonowa, zmiana rozkładu jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
zmiana, trasa, objazd, linia 23, MPK, Prędocinek, Malczew, Huta Mazowszańska - Zenonów, gm. Skaryszew, gm. Kowala
30.08.14-1 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Wraz ze zmianą rozkładu jazdy - z wakacyjnego na szkolny - od 30 sierpnia (sobota) zmieni się trasa objazdu autobusów linii 23.

Autobusy, z ul. Armii Ludowej pojadą ulicami: Armii Krajowej, przez wiadukt w ul. Wyścigowej, ulicą bez nazwy po wschodniej stronie trasy średnicowej, Witkacego-Witkiewicza do nowej pętli MALCZEW (patrz mapa). Ponadto zostaną przywrócone kursy wariantowe przez Sołtyków do HUTY MAZOWSZAŃSKIEJ - ZENONOWA. Powrót tą samą trasą z wjazdem na pętlę OS. PRĘDOCINEK.

27.08.2014 - Zmiana przystankowa na Ustroniu

   SŁOWA KLUCZOWE
Ustronie, ul. św. papieża Jana Pawła II, przystanek

Od środy (27 sierpnia), od ok. godz. 12, będą wprowadzone zmiany przystankowe przy ul. św. papieża Jana Pawła II. Zespół przystankowy św. papieża Jana Pawła II / Sandomierska (w kierunku ronda Dmowskiego) zostanie połączony w jeden przystanek. Ulegnie likwidacji przystanek 1., autobusy m. in. linii 23 będą się zatrzymywać na dotychczasowym przystanku 2., gdzie obecnie ma kraniec linia zastępcza Z23.


25-28.08.2014 - Tymczasowe wycofanie autobusów z Kozłowa

   SŁOWA KLUCZOWE
skrócenie trasy, roboty drogowe, Kozłów, gm. Jastrzębia, linia 18, MPK

W związku z robotami na odcinku drogi powiatowej 3517W w Kozłowie, w dniu 25 sierpnia (poniedziałek) od ok. 14 oraz w dniu 26 sierpnia (wtorek) w godzinach ok. 8-13, autobusy linii 18 nie będą wjeżdżały kieszeniowo podczas kursów wariantowych do tej miejscowości.

AKTUALIZACJA 1! Z uwagi na opady wielkoskalowe, roboty drogowe zaplanowane na dzisiaj (tj. wtorek, 26 sierpnia), zostały przeniesione na jutro (tj. środę, 27 sieprnia).

AKTUALIZACJA 2! Z uwagi na kontynuację robót drogowych, zaplanowane na dzisiaj (tj. czwartek, 28 sierpnia) kursy wariantowe o godz. 12:30, 14:20 oraz 15:42 z krańca RADOM - DW. PKP / gen. Beliny-Prażmowskiego nie wjadą do Kozłowa.25.08.2014 - Tymczasowa zmiana przystankowa przy ul. gen. Traugutta


   SŁOWA KLUCZOWE
Śródmieście, DW. PKP, ul. gen. Traugutta, przystanek tymczasowy

W związku z remontem nawierzchni zatoki autobusowej przystanku RADOM - DW. PKP / gen. Traugutta, od dnia 25 sierpnia (poniedziałek) od ok. godz. 14:30. do odwołania autobusy linii B, [E], F, [Ł], O i R jadące przelotowo, oraz autobusy linii P, W i Z rozpoczynające bieg będą się zatrzymywać na tymczasowym przystanku, zlokalizowanym za skrzyżowaniem z ul. Planty (na miejscach parkingowych w ul. gen. Traugutta).


19.08.2014 - Tymczasowa zmiana przystankowa przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego


   SŁOWA KLUCZOWE
Śródmieście, DW. PKP, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego

W związku z remontem nawierzchni zatoki autobusowej zespołu przystankowego Księcia Józefa Poniatowskiego / dw. PKP, od dnia 19 sierpnia (wtorek) od ok. godz. 8. do odwołania autobusy zatrzymujące się na przystanku 1. (m. in. linie [E], F, [Ł], 8 i 14 na swych stałych trasach, linie A, L, O, P, R, S, W, Z i 18 podczas zjazdów technicznych oraz m. in. linie 5, 15, 24 i 26 podczas kursów zjazdowych) będą się zatrzymywać na przystanku 2. (m. in. razem z liniami 6 i 23).

08.08.2014 - Skrócenie trasy

   SŁOWA KLUCZOWE
skrócenie trasy, podtopienia, os. Wośniki, Halinów, linia 8, ITS

W związku z zalaniem części jezdni w ul. Bulwarowej, od ok. godz. 9:15 uległa skróceniu trasa linii 8. Kursy wariantowe wykonywane do OS. WOŚNIKI będą wykonywane do odwołania tylko do HALINOWA.

AKTUALIZACJA 1! Ok. godz. 12:30 został przywrócony ruch na ulicy Bulwarowej. Tym samym przywrócone zostało kursowanie autobusów linii 8 na trasie wariantowej do OS. WOŚNIKI.

AKTUALIZACJA 2! W związku z zalaniem obu jezdni w ul. Maratońskiej, od ok. godz. 14:30 uległa zmianie trasa linii 8. Od 1905 Roku autobusy jadą ulicami: Limanowskiego, Suchą, Wośnicką (kursami wariantowymi do OS. WOŚNIKI) oraz Bulwarową do HALINOWA. Objazd będzie obowiązywał do odwołania.

AKTUALIZACJA 3! 9 sierpnia, ok. godz. 10 został przywrócony ruch na ulicy Maratońskiej. Tym samym przywrócone zostało kursowanie autobusów linii 8 na swej stałej trasie.

KOMENTARZ Również poza miastem miały miejsce podtopienia i zalania dróg. Największe problemy w ruchu wystąpiły m. in. w Cerekwii (linia 8 oraz O).

08.08.2014 - Korekta rozkładu jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
korekta, rozkład jazdy, linia 24, MPK

Z dniem 9 sierpnia (sobota) ulegnie korekcie rozkład jazdy linii 24. Zmiany będą polegały na przesunięciach godzin odjazdów wybranych kursów z poszczególnych pętli końcowych tylko w dni powszednie. Skorygowane będą czasy przejazdów między niektórymi przystankami.

04.07.2014 - Tymczasowa zmiana przystankowa przy ul. gen. Beliny-Prażmowskiego

   SŁOWA KLUCZOWE
przystanek zastępczy, Śródmieście, DW. PKS, ul. gen. Beliny-Prażmowskiego, linia B, linia 6, linia 18

W związku z remontem nawierzchni zatoki autobusowej, od dnia 4 lipca (piątek) od ok. godz. 13:30 do odwołania zostanie przeniesiony przystanek RADOM - DW. PKS / gen. Beliny-Prażmowskiego (w kierunku ronda Mikołajczyka) o 40 m w stronę Dworca PKP (w pobliżu postoju TAXI).


03.07.2014 - Korekta rozkładu jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
korekta, rozkład jazdy, linia 14, MPK

W związku z postulatami pasażerów, od dnia 3 lipca (czwartek) zostaną wprowadzone korekty rozkładu jazdy. Zmiany obejmą tylko dni powszednie, będą polegały na kilkuminutowych przesunięciach godzin odjazdów wybranych kursów.

01.07.2014 - Likwidacja wariantów do Piotrowickiej

   SŁOWA KLUCZOWE
likwidacja, wariant, linia S, Informix, gm. Jedlnia-Letnisko

W związku z niską frekwencją pasażerów, ulegają likwidacji kursy wariantowe linii S do pętli JEDLNIA-LETNISKO/Piotrowicka. Likwidacji ulegają również kursy wariantowe przez tę pętlę do/z CUDNOWA. Kursy wykonywane dotychczas do/z Piotrowickiej będą skrócone do pętli JEDLNIA-LETNISKO/stacja PKP, natomiast kursy do/z CUDNOWA z wjazdem kieszeniowym do Piotrowickiej pojadą tak, jak pozostałe warianty, tj. ul. Radomską, Cmentarną i Słupicką.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij