Ostatnia aktualizacja:
17.06.2024
LICZBA ODSŁON:
Liczba osób
tylko dziś:
Osoby on-line:     
 

Archiwum


27.06.2021 - Objazdy podczas Półmaratonu Radomskiego Czerwca '76

   SŁOWA KLUCZOWE
linia 5, linia 6, linia 8, linia 15, linia 23, linia 26, linia B, linia F, linia L, Michalczewski, Irex-4, MPK, PKS, Jarząbek, m.n.p.p. Radom, Śródmieście, objazdy, półmaraton

W związku z organizacją półmaratonu Radomskiego Czerwca '76, w niedzielę - 27. czerwca, w godzinach 8:00-11:50 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym na Plantach, w Śródmieściu i w Mieście Kazimierzowskim. Część ulic, m.in. Narutowicza, Żeromskiego, Wałowa, Reja, Malczewskiego, Wernera, Struga (odcinkami) oraz rondo pl. Króla Kazimierza III Wielkiego będą w tym godzinach nieprzejezdne. W związku z tym, autobusy zostaną skierowane na objazdy (patrz mapa).

Objazdy podczas Półmaratonu Radomskiego Czerwca '76 ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Autobusy linii 5 i 15, od przystanku Sienkiewicza / Katedra pojadą ulicami: Sienkiewicza, Mickiewicza, gen. Traugutta, Księcia Józefa Poniatowskiego (przystanek Księcia Józefa Poniatowskiego / dw. PKP 02), Dowkontta, Rewolucji 1905. Roku, Młodzianowską, Mariacką, rondo Kisielewskiego, Limanowskiego, rondo pl. ks. Kotlarza, gen. Okulickiego do przystanku gen. Okulickiego / rondo pl. ks. Kotlarza i dalej stałymi trasami. W kierunku przeciwnym tą samą trasą (z wjazdem na pl. Dworcowy na przystanek RADOM - DW. PKP 05):
- do przystanku Mickiewicza / Katedra (linia 5)
- i dalej ulicami: gen. Traugutta, Mickiewicza, Sienkiewicza, 25. Czerwca, Słowackiego do przystanku Słowackiego / Nowogrodzka (linia 15)

i dalej stałymi trasami.


26.06.2021 - Luzowanie obostrzeń w transporcie zbiorowym

   SŁOWA KLUCZOWE
chińska zaraza, koronawirus SARS-CoV-2, pandemia, choroba CoViD-19, stan epidemii, luzowanie obostrzeń

W związku z kolejnym rozporządzeniem ministra zdrowia, od soboty - 26. czerwca - zostaną zniesione dotychczasowe limity pasażerów, którzy mogą jednocześnie podróżować środkami transportu zbiorowego (pomijamy fakt, w jaki sposób były realizowane wcześniejsze rozporządzenia w komunikacji prywatnej).

W dalszym ciągu zostaje utrzymany obowiązek zasłaniania ust i nosa przez pasażerów, wyłącznie za pomocą maseczki.

W wyniku konsultacji MZDiK z czterema operatorami w komunikacji miejskiej - dla zabezpieczenia bezpieczeństwa zdrowotnego kierowców - utrzymane zostaną strefy wydzielone, czyli brak możliwości wsiadania/wysiadania pasażerów pierwszymi drzwiami. Tym samym kierowcy nadal nie będą prowadzili sprzedaży biletów. W dalszym ciągu pozostanie nieczynny system "ciepłego przycisku".

W transporcie komercyjnym nic istotnego się nie zmienia, poza zniesieniem limitu pasażerów.


24.06.2021 - Objazdy zalanego tunelu w al. Grzecznarowskiego

   SŁOWA KLUCZOWE
linia 6, linia 23, linia [I], Michalczewski, MPK, Szymkiewicz, m.n.p.p. Radom, Ustronie, Planty, tunel, al. Grzecznarowskiego, objazd

W związku z kolejnym zalaniem tunelu w al. Grzecznarowskiego (DK 12) wskutek ulewnych opadów deszczu (przez miasto przeszły 3 komórki burzowe z opadami deszczu i gradu), autobusy zostały skierowane na objazdy (patrz mapa). Objazd dotyczył wielu linii miejskich, w tym linii 6 i 23 oraz nieoznakowanej literowo linii podmiejskiej [I]. Momenty skierowania na objazdy (jak się okazało - kilkukrotne) oraz powrotu na podstawowe trasy były konsultowane pomiędzy kierowcami i dyspozytorami poszczególnych operatorów.

Objazdy podczas zalanego tunelu w al. Grzecznarowskiego ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Autobusy linii 6, 23 oraz [I], od przystanku Księcia Józefa Poniatowskiego / dw. PKP jeździły przez ul. Księcia Józefa Poniatowskiego, Dowkontta, Rewolucji 1905. Roku, Młodzianowską, wiadukt nad liniami kolejowymi nr 8 i 22, Pallotyńską, zjazd z wiaduktu, Czarną, PCK, al. Grzecznarowskiego do przystanku al. Grzecznarowskiego / Śląska i dalej stałymi trasami, z wyjątkiem linii 6. Autobusy tej linii kierowały się al. Grzecznarowskiego do ronda Dmowskiego, na którym dokonywały zawrotki, następnie z al. Grzecznarowskiego kierowały się ulicami: Staroopatowską, Mazowieckiego, Czarną, Młodzianowską do przystanku Młodzianowska / Gazowa i dalej stałą trasą.

W kierunku przeciwnym, od przystanku al. Grzecznarowskiego / Śląska, autobusy w/w linii jechały ulicami: al. Grzecznarowskiego, Śląską, Kolejową, Staroopatowską, Mazowieckiego, Czarną, wiazd na wiadukt, Pallotyńską, wiadukt nad liniami kolejowymi nr 8 i 22, Młodzianowską, Rewolucji 1905. Roku, Dowkontta, Księcia Józefa Poniatowskiego, pl. Dworcowy do przystanku RADOM - DW. PKP i dalej stałymi trasami (dla linii [I] - przystanek końcowy, przejazd techniczny do przystanku Księcia Józefa Poniatowskiego / dw. PKP).

Jest to najbardziej optymalny objazd z uwagi na nie pomijanie żadnego przystanku przez autobusy poszczególnych linii. Obserwacja ruchu autobusów na stronie rkm.mzdik.radom.pl dowiodła jednak wielu różnych sposobów omijania tej "pięty achillesowej" radomskich dróg, jaką jest tunel w al. Grzecznarowskiego, który jest zalewany wodami opadowymi wskutek ulew oraz wodami wybijanymi ze studzienek z pobliskiego Potoku Południowego, który w swej większości jest skanalizowany. Problem jest od lat nie rozwiązany.

Podobny problem wystąpił w al. Wojska Polskiego pod wiaduktem bocznicy kolejowej prowadzącej do wojskowej części radomskiego lotniska na Sadkowie.


16.06.2021 - Zawieszenie niektórych kursów

   SŁOWA KLUCZOWE
linia [C], PKS, gm. Zakrzew, gm. Przytyk, zawieszenie kursów

W związku ze słabą frekwencją pasażerów, ulegnie zawieszeniu wykonywanie poszczególnych kursów linii [C]:
- o 4:12 z przystanku gen. Okulickiego / rondo pl. ks. Kotlarza (kurs wyjazdowy z Zajezdni PKS);
- o 17:30 i 20:15 z DW. PKS;
- o 4:45, 18:15 i 21:00B z pętli PRZYTYK - ZACHĘTA.

OZNACZENIE:
B - kurs zjazdowy do Zajezdni PKS
(stałą trasą do przystanku gen. Okulickiego / rondo pl. ks. Kotlarza).

Zawieszeniu ulegają ponadto kursy na trasie Radom-Wolanów-Przysucha-(Końskie).


15.06.2021 - Roboty drogowe i nowy przebieg ul. Energetyków

   SŁOWA KLUCZOWE
linia L, linia [X], linia 18, PKS, RAF-AL, MPK, m.n.p.p. Radom, ul. Energetyków, Stara Wola Gołębiowska

Modernizacja linii kolejowej nr 8 Warszawa - Kraków pociągnęła za sobą likwidację przejazdu kolejowo-drogowego w ul. Energetyków (kolejnym będzie ten w ul. Stara Wola Gołębiowska). Związane jest to ze zwiększeniem prędkości oraz częstotliwości pociągów na tym szlaku. Wymusiło to zbudowanie nowego przebiegu ul. Energetyków z łącznikiem do ul. Stara Wola Gołębiowska. Ta pierwsza przebiega pod nowo zbudowanym wiaduktem kolejowym. Roboty drogowe odbywają się "pod ruchem", a w dwóch miejscach, gdzie są zwężenia jezdni, wprowadzono ruch wahadłowy. Więcej informacji na zdjęciach poniżej w galerii tego artykułu.

Nowy przebieg ul. Energetyków ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Zmieni się delikatnie - ale jednak na stałe - mapa sieci komunikacji autobusowej na Starej Woli Gołębiowskiej. Zmiana dotyczy dwóch linii okrężnych: L i 18 (ponadto tymczasowo - bo podczas objazdu - gminnej linii [X]).

Budowany p.o. Radom Stara Wola i likwidowany przejazd kolejowo-drogowy w ul. Stara Wola Gołębiowska jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Nowo budowany łącznik ul. Stara Wola Gołębiowska z nowym przebiegiem ul. Energetyków jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Zlikwidowany przejazd kolejowo-drogowy w ul. Energetyków jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Skrzyżowanie nowych ulic na Starej Woli Gołębiowskiej jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Nowy przebieg ul. Energetyków pod nowym wiaduktem kolejowym jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Zwężenia jezdni przy obu rozwidleniach starego i nowego przebiegu ul. Energetyków jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Linia 18 na nowym przebiegu ul. Energetyków jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Linia L na nowym przebiegu ul. Energetyków jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

13.06.2021 - Objazd ul. Narutowicza

   SŁOWA KLUCZOWE
linia F, linia 5, linia 23, Jarząbek, Michalczewski, MPK, m.n.p.p. Radom, ul. Narutowicza, Śródmieście, Planty, objazd

Z uwagi na organizację meczu na stadionie MOSiR, na wniosek KMP zostanie zamknięty dla ruchu kołowego odc. ul. Narutowicza od skrzyżowania z ul. ks. Sedlaka do skrzyżowania z ul. gen. Kościuszki. Zamknięcie tego odcinka planowane jest na okres czasu od godz. 10:30 do 15:30. W związku z powyższym, zostanie wprowadzony objazd dla autobusów linii F, 5 i 23.

Autobus linii F, od przystanku RADOM - DW. PKP / gen. Traugutta, natomiast autobusy linii 5 i 23 od przystanku gen. Traugutta / Moniuszki - pojadą ulicami: gen. Traugutta, Żeromskiego, rondo pl. Króla Kazimierza III Wielkiego, Reja, rondo pl. ks. Kotlarza...
- gen. Okulickiego (linia 5) do przystanku gen. Okulickiego / rondo pl. ks. Kotlarza i dalej stałą trasą;
- Montwiłła-Mireckiego (linia 23) do przystanku Montwiłła-Mireckiego / Reja i dalej stałą trasą;
- Montwiłła-Mireckiego, Wernera (linia F) do przystanku Wernera / Montwiłła-Mireckiego i dalej na pętlę RADOM - KAPTUR / Mokra.

W kierunku przeciwnym autobus linii F od przystanku Montwiłła-Mireckiego / Wernera pojedzie przez rondo pl. ks. Kotlarza, Limanowskiego, rondo Kisielewskiego, Narutowicza, Podwalną, Tochtermana, gen. Traugutta, Księcia Józefa Poniatowskiego do przystanku Księcia Józefa Poniatowskiego / dw. PKP i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 23 od przystanku Montwiłła-Mireckiego / Wernera, natomiast autobusy linii 5 od przystanku gen. Okulickiego / rondo pl. ks. Kotlarza, pojadą przez rondo pl. ks. Kotlarza, Reja, rondo pl. Króla Kazimierza III Wielkiego, Wałową, Lekarską, Tochtermana, gen. Traugutta do przystanku gen. Traugutta / Moniuszki (linia 5 i 23) i dalej stałymi trasami.

Objazd ul. Narutowicza podczas meczu ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Na trasie objazdu będą obowiązywały następujące przystanki:
- gen. Traugutta / marsz. Józefa Piłsudskiego (F, 5, 23);
- Żeromskiego / gen. Traugutta 01 (F, 5, 23);
- Lekarska / Szpital (5, 23)
- Limanowskiego / Wałowa (F, tylko w kierunku WIERZBICY) oraz
- Reja / Wolność (5, 23).

Podczas trwania objazdu, autobusy linii 5 i 23 nie będą obsługiwały przystanku Limanowskiego / Wałowa, natomiast autobus linii F nie będzie obsługiwał tego przystanku tylko w kierunku pętli RADOM - KAPUTR / Mokra.

Podczas trwania objazdu zawieszone będzie funkcjonowanie następujących przystanków:
- Narutowicza / Podwalna oraz
- Narutowicza / gen. Kościuszki.

Linia 5 na ul. Traugutta jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Linia F na ul. Traugutta jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Linia 5 na ul. Żeromskiego jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Linia 23 na ul. Reja jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Zablokowana ul. Narutowicza jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Linia 23 na pl. Kazimierza jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Linia 5 na ul. Wałowej jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Linia F na ul. Podwalnej jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Zestawienie ograniczeń w radomskiej komunikacji podmiejskiej podczas stanu epidemii w Polsce w dniach 10. maja - 6. czerwca

   SŁOWA KLUCZOWE
chińska zaraza, koronawirus SARS-CoV-2, pandemia, choroba CoViD-19, stan epidemii, ograniczenia kursów, zawieszenia funkcjonowania linii, zmiany rozkładu jazdy
 
Zestawienie ograniczeń w radomskiej
       komunikacji podmiejskiej ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

04.06.2021 - Komunikacja podmiejska podczas czerwcówki

   SŁOWA KLUCZOWE
czerwcówka, ograniczenia

Podczas tegorocznej czerwcówki, tj. tzw. długiego weekendu:
- 3. czerwca - czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa autobusy radomskiej komunikacji podmiejskiej nie kursują. Wyjątek stanowi linia F. Autobusy komunikacji miejskiej kursują wg niedzielnego rozkładu jazdy (tj. bez zmian);
- 4. czerwca - piątek, autobusy linii [E], [E BIS] i [Ł] (Alexandria) oraz linii [X] (RAF-AL) kursują wg powszedniego rozkładu jazdy; autobusy linii A (Michalczewski); linii B, [C], [G] i L (PKS Radom); linii F (Jarząbek) oraz linii S (Informix) kursują wg feryjnego rozkładu jazdy; autobusy linii [I] (Szymkiewicz) oraz linii P i W (Walkiewicz) kursują wg sobotniego rozkładu jazdy. Linia Z nie kursuje. Autobusy komunikacji miejskiej kursują wg sobotniego rozkładu jazdy;
- 5. czerwca - sobota, autobusy radomskiej komunikacji podmiejskiej kursują wg sobotniego rozkładu jazdy (tj. bez zmian). Autobusy komunikacji miejskiej kursują wg sobotniego rozkładu jazdy (tj. bez zmian);
- 6. czerwca - niedziela, autobusy radomskiej komunikacji podmiejskiej kursują wg niedzielnego rozkładu jazdy (tj. bez zmian). Autobusy komunikacji miejskiej kursują wg niedzielnego rozkładu jazdy (tj. bez zmian).

Przystanek tymczasowy przy ul. Akademickiej ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1
SU 12 IV jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
MAN NL263 Lion's City jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
SU 12 III jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
SU 12 III CNG jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Oznaczenie drogi przejazdu przez campus UTH jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
MAN NL263 Lion's City jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

01.06.2021 - Blog WRA-BUS

   SŁOWA KLUCZOWE
lokalny serwis informacyjny, wra-bus.cba.pl, Radomska Komunikacja Podmiejska, Blogger

W Dzień Dziecka (wtorek, 1. czerwca), został założony blog Radomskiej Komunikacji Podmiejskiej. Będą na nim zamieszczane treści dotyczące transportu zbiorowego w powiecie radomskim i okolicach. Będą to różne zagadnienia dotyczące istniejących i historycznych linii autobusowych, przewoźników; analizy rozkładów jazdy, parametrów, tras podstawowych i wariantowych, obsady brygad, zadania łączone etc. - informacje bieżące nadal będą zamieszczane na stronie podmiejskie.radom.pl.

Blog będzie dostępny pod adresem https://wra-bus.blogspot.com/ . Jest to kolejne nasze działanie w mediach społecznościowych.


31.05.2021 - Przywrócenie normalnego rozkładu jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
linia F, gm. Kowala, gm. Wierzbica, Jarząbek, rozkład jazdy

W poniedziałek - 31. maja - zostanie przywrócony normalny rozkładu jazdy linii F w dni robocze. Już 17. maja został przywrócony do ruchu tabor wielkopojemny. Od 31. maja będą wysyłane do obsługi poszczególnych brygad wszystkie 3. wozy wielkopojemne oraz 2 niskopodłogowe. W porannym szczycie do kursów z Wierzbicy będą wysyłane ponadto dwie "wtyczki", tj. wozy wspomagające obsługę szcególnie obciążonych kursów (od przystanku Wierzbicka - Osada (Radomska / pl. św. papieża Jana Pawła II)) w kierunku Radomia.

Zmiana ta jest pochodną zaniku 3. fali "chińskiej zarazy", 4. etapem luzowania obostrzeń i - co najważniejsze - przywróceniem nauki stacjonarnej we wszystkich typach szkół. Jak informuje przewoźnik, rozkład ten będzie obowiązywał do końca czerwca.


31.05.2021 - Kolejna korekta rozkładu jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
linia [I], m.-gm. Skaryszew, m.-gm. Iłża, Szymkiewicz, korekta, rozkład jazdy

W poniedziałek - 31. maja - zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy nieoznakowanej literowo linii [I]. W dni robocze będą wykonywane dodatkowe kursy szczytowe:
- z Iłży o 6:20 (obecnie już wykonywany) i 13:20 (planowany);
- z Radomia o 7:20 i 14:15.
21.05.2021 - Zawieszenie wahadła

   SŁOWA KLUCZOWE
linia [E], gm. Kowala, gm. Wierzbica, Alexandria, zawieszenie, wahadło

Od piątku - 21. maja - zostanie zawieszone wykonywanie wahadła w porannym szczycie nieoznakowanej literowo linii [E], tj. z Wierzbicy o 6:50 oraz z Radomia o 8:00. Wahadło to było wykonywane przez brygadę szczytową.

20.05.2021 - Zmiana w biletach MZDiK

   SŁOWA KLUCZOWE
bilety, karnety, MZDiK, RKM, MPK, Michalczewski, Irex-4, DLA

Nareszcie! Karnety 10-przejazdowe stały się zbiorem 10 biletów 1-godzinnych z możliwością przesiadek. Jest to możliwe od dzisiaj - 20. maja - bowiem dziś weszła w życie uchwała Rady Miejskiej w Radomiu nr LVI/509/2021 z dnia 26. kwietnia br. Ceny dla porównania:
- bilet papierowy, 1-godzinny (normalny/ulgowy): 3/1,5 PLN;
- bilet na karnecie, 1-godzinny: 2,8/1,4 PLN;
- bilet na Radomskiej Karcie Miejskiej (RKM, e-portmonetka), 1-razowy: 2,4/1,2 PLN;
- bilet na RKM, 1-razowy, na odcinku do dwóch przystanków: 2/1 PLN.

Zmiana ta dotyczy tylko biletów MZDiK, które mają zastosowanie w autobusach linii miejskich (onaczonych cyframi, w tym wyjeżdżających poza miasto Radom) obsługiwanych przez operatorów: MPK, Michalczewski, Irex-4 i DLA. Komunikacja podmiejska (linie autobusowe oznaczone literami lub "dechami kierunkowymi") ma charakter komercyjny - każdy przewoźnik ustala własne ceny biletów, stosuje ulgi ustawowe i handlowe.


17.05.2021 - Korekta rozkładów jazdy w dni robocze

   SŁOWA KLUCZOWE
linia P, linia W, linia Z, gm. Zakrzew, gm. Wolanów, gm. Jedlińsk, Walkiewicz, korekta, rozkład jazdy

W poniedziałek - 17. maja - zostaną wprowadzone korekty rozkładu jazdy linii P. Powrócą kursy do/z Kaszowa/Turska.

Odjazdy:
- z przystanku TURSK / Kaszów o 6:35*D i 7:20C*D (szkolny);
- z przystanku Zameczek / Suków o 7:40;
- z krańca PRZYTYK - ZACHĘTA o 4:45, 6:00, 6:40, 7:45, 8:40, 10:00, 12:00, 13:50, 14:40, 14:35 (kursy szkolne), 14:40CA (szkolny), 15:15, 16:25 i 18:40;
- z krańca RADOM - DW. PKP / gen. Traugutta o 5:25, 6:50, 7:45, 9:20, 11:20, 13:00, 13:55*CA, 14:35, 15:22, 15:55A, 17:10, 18:05 i 19:20.

OZNACZENIA:
A - kurs przez Suków, Kaszewską Wolę do krańca TURSK / Kaszów;
C - kurs przez Sewerynów, Maksymilianów, Dębę - Bór, Studzienice, Podgajek Zachodni;
CA - kurs przez Studzienice, Dębę - Bór, Maksymilianów, Sewerynów, Kaszewską Wolę do krańca TURSK / Kaszów;
D - kurs skomunikowany z kursem linii P do Radomia,
* przesiadka na pętli PRZYTYK - ZACHĘTA.

Wariant do/z Radzanowa w dalszym ciągu jest zawieszony. Kursowanie w soboty pozostaje bez zmian. Kursowanie w niedziele pozostaje zawieszone.

W poniedziałek - 17. maja - zostaną wprowadzone korekty rozkładu jazdy linii W. Powrócą kursy do/z Jarosławic. Kursowanie w soboty pozostaje bez zmian. Kursowanie w niedziele pozostaje zawieszone.

Odjazdy:
- z krańca MNISZEK - PODBÓR o 4:35, 6:00, 6:35, 7:40, 8:30, 9:30, 10:15, 12:20, 14:05B**D, 15:05, 16:00, 17:10B*D i 19:10;
- ze STRZAŁKOWA o 4:41, 6:05, 6:43, 7:46, 8:36, 9:36, 10:21, 11:15, 12:26, 14:11B**D, 15:11, 16:06, 17:16B*D i 19:16;
- z JAROSŁAWIC o 6:35B*D (szkolny), 7:35B*D (szkolny), 9:25B*D (szkolny), 15:00*D i 16:55;
- z przystanku Garno (Kasztanowa / Klonowa) o 6:03B*D, 6:50, 7:45B*D i 16:00B*D;
- z przystanku Wolanów (Opoczyńska / Rynek) o 4:45, 6:10, 6:50, 7:00, 7:50, 8:40, 9:15E, 9:40, 10:25, 11:20, 12:30, 14:15B**D, 14:50E, 15:15, 15:55CKR, 16:10, 16:45E, 17:20 i 19:20;
- z krańca RADOM - DW. PKP / gen. Beliny-Prażmowskiego o 5:20**A, 7:00A, 7:35A, 8:40**A*E, 9:30A, 10:30, 11:45A, 13:00A, 14:15CKA*E, 15:20A*CKR, 16:10A*E, 17:15CKA, 18:15A, 20:20A i 22:15A.

OZNACZENIA:
A - kurs do krańca MNISZEK - PODBÓR;
B - kurs do Zajezdni Walkiewicz;
C - kurs przez Garno;
K - kryterium uliczne;
R - kurs okrężny;
A - kurs skomunikowany z kursem linii W do krańca MNISZEK - PODBÓR;
CKR - kurs skomunikowany z kursem okrężnym linii W przez Garno (kryterium uliczne);
D - kurs skomunikowany z kursem linii W do Radomia;
E - kurs skomunikowany z kursem linii W do JAROSŁAWIC;
* przesiadka w Wolanowie;
** przesiadka w Sławnie.

Kursowanie w soboty pozostaje bez zmian. Kursowanie w niedziele pozostaje zawieszone. Powyższe korekty wymuszą zmiany brygadowe. Zmianie ulegną również zadania łączone.

W poniedziałek - 17. maja - zostaną wprowadzone korekty rozkładu jazdy linii Z.

Odjazdy:
- z przystanku Kozinki II o 5:19ECA;
- z krańca RADOM - DW. PKP / gen. Traugutta o 6:15ACER; 7:35ACER, 12:20ECAR, 14:10ECAR, 15:30ECAR i 16:50ACEB.

OZNACZENIA:
ACE - kurs okrężny przez Dąbrówkę Podłężną, Gulin, Taczów;
B - kurs do Zajezdni Walkiewicz (stałą trasą do przystanku Kozinki II;
ECA - kurs okrężny przez Taczów, Gulin, Dąbrówkę Podłężną;
R - kurs okrężny.

W dni robocze powracają szkolne rozkłady jazdy z pewnymi ograniczeniami. Są to nadal "kowidowe" rozkłady jazdy. Pojawią się zmiany brygadowe oraz podstawiony zostanie większy tabor.


17.05.2021 - Korekta rozkładu jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
linia [I], m.-gm. Skaryszew, m.-gm. Iłża, Szymkiewicz, korekta, rozkład jazdy

W poniedziałek - 17. maja - zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy nieoznakowanej literowo linii [I]. W dni robocze będzie wykonywany dodatkowy kurs z Iłży o 6:20 (powrót z Radomia jako zjazd techniczny).

17.05.2021 - Wakacyjny rozkład jazdy z ograniczeniami. Przywrócenie kursów wariantowych

   SŁOWA KLUCZOWE
linia S, gm. Jedlnia-Letnisko, Informix, wakacyjny rozkład jazdy, kursy wariantowe

W poniedziałek - 17. maja - zostanie wprowadzony wakacyjny rozkład jazdy linii S z ograniczeniami. Ponadto zostanie przywrócone kursowanie na trasie wariantowej do/z CUDNOWA. Popołudniowa brygada szczytowa, wspomagająca brygadę całodzienną, otrzyma dodatkowe zadania również w porannym szczycie komunikacyjnym. Zawieszenie kursowania w weekendy pozostaje bez zmian.

Odjazdy:
- z CUDNOWA o 5:40, 6:45, 8:45, 15:35 i 17:40;
- z krańca JEDLNIA-LETNISKO / stacja PKP (rondo marsz. Józefa Piłsudskiego) o 5:05, 5:55*, 7:00*, 7:55, 9:00*, 10:25, 11:55, 13:00, 13:40, 14:45, 15:50*, 17:55* i 19:30;
- z krańca RADOM - DW. PKP / gen. Beliny-Prażmowskiego o 5:45A, 7:00, 7:45A, 8:40Z, 9:40, 11:10, 12:40, 13:40, 14:30A, 15:35AZ, 16:40A, 18:30 i 20:10Z.

OZNACZENIA:
* kurs z CUDNOWA;
A - kurs do CUDNOWA;
Z - kurs zjazdowy.


17.05.2021 - Korekta rozkładu jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
linia 18, m.n.p.p. Radom, MPK, korekta, rozkład jazdy

W poniedziałek - 17. maja - zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy linii 18. Zmiana będzie polegać na uruchomieniu dodatkowego kursu z jedynego krańca, tj. RADOM - DW. PKP / gen. Beliny-Prażmowskiego o godz. 5:55. Kurs ten będzie wykonywany na okrężnej trasie podstawowej. Korekta dotyczy tylko dni roboczych.

Ta korekta wymusi zmiany brygadowe.17.05.2021 - Wakacyjny rozkład jazdy z ograniczeniami

   SŁOWA KLUCZOWE
linia A, gm. Jedlińsk, Michalczewski, wakacyjny rozkład jazdy

W poniedziałek - 17. maja - zostanie wprowadzony wakacyjny rozkład jazdy linii A z ograniczeniami. W sobotę obowiązuje nadal dotychczasowy, sobotni rozkład jazdy z ograniczeniami.

Ograniczenia te polegają na braku kursów po godzinie 19., czyli tych niewykonywanych zwykle 24. i 31. grudnia. Tym samym, ostatni kurs wykonywany jest z krańca JEDLANKA - KĘPINY o 18:30 (z JEDLIŃSKA o 18:35).

Zmiana ta jest podyktowana przywracaniem nauki we wszystkich klasach szkół podstawowych i średnich, póki co - w sposób hybrydowy. Kursowanie linii A w niedziele i święta jest w dalszym ciągu zawieszone.


17.05.2021 - Przywrócenie funkcjonowania linii

   SŁOWA KLUCZOWE
linia [C], gm. Zakrzew, gm. Przytyk, gm. Potworów, gm. Klwów, gm. Stara Błotnica, pow. przysuski, pow. białobrzeski, linia [G], gm. Jedlnia-Letnisko, gm. Gózd, PKS, przywrócenie funkcjonowania linii

W poniedziałek - 17. maja - zostanie przywrócone funkcjonowanie linii [C].

W poniedziałek - 17. maja - zostanie również przywrócone funkcjonowanie linii [G].

PKS Radom przywraca wszystkie swoje linie autobusowe, w tym nowo powstałe do Przysuchy i Końskich. W ten sposób PKS powraca - na liniach w ramach radomskiej komunikacji podmiejskiej - do normalnego funkcjonowania. Jest to związane z wyraźnym słabnięciem 3. fali "chińskiej zarazy" w Polsce i wprowadzeniem hybrydowego nauczania we wszystkich klasach szkół podstawowych i średnich. Zostaną wprowadzone zmiany brygadowe. Ulegną również zmianie zadania łączone.


11.05.2021 - Utrudnienia w ruchu kołowym

   SŁOWA KLUCZOWE
linia F, Jarząbek, gm. Kowala, Trablice, Kotarwice, Mazowszany, ul. Wierzbicka, ruch wahadłowy, DW 744

Z uwagi na rozpoczęcie przebudowy odc. DW 744 (Radom - Starachowice) na terenie gm. Kowala, na odcinku ul. Wierzbickiej w Trablicach, Kotarwicach i Mazowszanach zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Prace będą bowiem prowadzone "pod ruchem" jedną połową jezdni. Na "pierwszy rzut" poszła część wschodnia jezdni (leżąca w Mazowszanach i Trablicach, czyli w kierunku Radomia). Z uwagi na sterowanie ruchem sygnalizacją świetlną, możliwe są ok. 2-minutowe opóźnienia autobusów linii F.

Ruch wahadłowy w ul. Wierzbickiej w Trablicach, Kotarwicach i Mazowszanach ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1
Widok na wahadło w Trablicach jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Remontowana ul. Wierzbicka w Mazowszanach jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Widok na wahadło w Mazowszanach jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9
Setra S315  UL jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

10.05.2021 - Korekta rozkładu jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
linia P, gm. Zakrzew, gm. Przytyk, Walkiewicz, korekta, rozkład jazdy

W poniedziałek - 10. maja - zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy linii P. Zmiana będzie polegać na przywróceniu porannego wahadła na brygadzie szczytowej:
- z krańca RADOM - DW. PKP / gen. Beliny-Prażmowskiego o godz. 7:45;
- z pętli PRZYTYK - ZACHĘTA o 8:45.
Zestawienie ograniczeń w radomskiej komunikacji podmiejskiej podczas stanu epidemii w Polsce w dniach 12. kwietnia - 9. maja

   SŁOWA KLUCZOWE
chińska zaraza, koronawirus SARS-CoV-2, pandemia, choroba CoViD-19, stan epidemii, ograniczenia kursów, zawieszenia funkcjonowania linii, zmiany rozkładu jazdy
 
Zestawienie ograniczeń w radomskiej
       komunikacji podmiejskiej ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

01.05.2021 - WRA-BUS na IG. Nowa domena strony

   SŁOWA KLUCZOWE
lokalny serwis informacyjny, wra-bus.cba.pl, Radomska Komunikacja Podmiejska, IG

Podczas tegorocznej deszczowej i wietrznej majówki, w Święto Pracy (1. maja), na Instagramie został założony profil Radomskiej Komunikacji Podmiejskiej. Będą na nim zamieszczane zdjęcia taboru obsługującego linie podmiejskie od A do Z. Nasz username to: "podmiejskie.radom", poznacie nas po zdjęciu profilowym.

Nasz fanpage również uzyskał username: "podmiejskie.radom". Było to możliwe po zarejestrowaniu nowej domeny i podpięciu jej pod konto na cba.pl. Od dziś można nas odszukać pod dwoma adresami URL: dotychczasowym "wra-bus.cba.pl" oraz nowym "podmiejskie.radom.pl".


1-3.05.2021 - Komunikacja podmiejska podczas majówki

   SŁOWA KLUCZOWE
majówka

Podczas tegorocznej majówki, tj.:
- 1. maja - sobota, święto państwowe 1. maja (Święto Pracy), 17. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej,
- 2. maja - niedziela, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz
- 3. maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja (święto państwowe Konstytucji 3. maja) oraz uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

autobusy radomskiej komunikacji podmiejskiej nie kursują. Wyjątek stanowi linia F, która kursuje tylko w niedzielę - 2. maja.

Autobusy komunikacji miejskiej kursują również wg niedzielnego rozkładu jazdy bez ograniczeń.


29.04.2021 - Kolejny, tymczasowy objazd na Glinicach

   SŁOWA KLUCZOWE
linia 24, MPK, m.n.p.p. Radom, Glinice, ul. Średnia, ul. Odrodzenia, ul. Kalińska, objazd

Od czwartku - 29. kwietnia - w związku z inwestycją radomskich Wodociągów Miejskich sp. z o.o. na odc. ul. Średniej od skrzyżowania z ulicą Odrodzenia do skrzyżowania z ulicą Słowackiego, odcinek ten zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Wymusi to objazd autobusów linii 24 na trasie w kierunku DŁUGOJOWA GÓRNEGO (oraz pętli na terenie gm. Gózd: MAŁĘCZYN - NOWY / Kiedrzyn oraz GRZMUCIN - STARA WIEŚ) ulicami Glinic i Dzierzkowa (patrz mapa).Objazd na Glinicach linii 24 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Od przystanku Średnia / Puławska, autobusy linii 24 pojadą ulicami: Średnią, Odrodzenia, Kaszubską, Puławską, Kochanowskiego, Kalińską, Słowackiego do przystanku Słowackiego / Kwiatowa i dalej stałą trasą. W kierunku OS. MICHAŁÓW (oraz pętli JÓZEFÓW SZPITAL) trasa pozostaje bez zmian.

Na trasie objazdu będą obowiązywać następujące przystanki tymczasowe (kolor czerwony na mapie):
- Odrodzenia / Średnia NŻ oraz
- Kalińska / Słowackiego NŻ.

Na trasie objazdu nie będzie obowiązywał przystanek Kaszubska / Puławska. Ten obowiązuje normalnie kursy do OS. MICHAŁÓW oraz pętli JÓZEFÓW SZPITAL).

Zawieszeniu ulegnie funkcjonowanie przystanku Średnia / Słowackiego (kolor czarny na mapie).

Ponadto przystanek Słowackiego / Kalińska (tylko w kierunku ronda MB Fatimskiej) nie będzie obowiązywał tymczasowo autobusów linii 24 (kolor szary na mapie).

Autobus linii 24 na ul. Kalińskiej jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Ulegnie korektom minutowym rozkład jazdy w dni robocze:
- odjazd z pętli MAŁĘCZYN - NOWY / Kiedrzyn z 6:04 na 6:02;
- odjazd z pętli JÓZEFÓW SZPITAL z 6:51 na 6:49.


17.04.2021 - Zawieszenie kursów

   SŁOWA KLUCZOWE
chińska zaraza, koronawirus SARS-CoV-2, pandemia, choroba CoViD-19, stan epidemii, ograniczenia, linia [I], Szymkiewicz

Od soboty - 17. kwietnia - Szymkiewicz zawiesza wykonywanie ostatniego wahadła tylko w soboty. Są to kursy: z Iłży o 16:25 (16:30 z D.A.) oraz z Radomia o 17:20. Zmiana obowiązuje do odwołania.

Zestawienie ograniczeń w radomskiej komunikacji podmiejskiej podczas stanu epidemii w Polsce w dniach 15. marca - 11. kwietnia

   SŁOWA KLUCZOWE
chińska zaraza, koronawirus SARS-CoV-2, pandemia, choroba CoViD-19, stan epidemii, ograniczenia kursów, zawieszenia funkcjonowania linii, zmiany rozkładu jazdy
 
Zestawienie ograniczeń w radomskiej
       komunikacji podmiejskiej ajax jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

01.04.2021 - WRA-BUS na FB

   SŁOWA KLUCZOWE
lokalny serwis informacyjny, wra-bus.cba.pl, Radomska Komunikacja Podmiejska, FB

W Prima Aprilis (czwartek, 1. kwietnia), został założony fanpage Radomskiej Komunikacji Podmiejskiej. Będą na nim zamieszczane informacje dotyczące bieżących zmian zachodzących w transporcie zbiorowym powiatu radomskiego, z możliwością edycji autorskich komentarzy. Celem tego działania jest zwiększenie liczby odbiorców zainteresowanych tym tematem. Jest to pierwsze nasze działanie w social-mediach. Oczywiście po szczegóły zapraszamy na nasz serwis: wra-bus.cba.pl.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij