Ostatnia aktualizacja:
20.07.2024
LICZBA ODSŁON:
Liczba osób
tylko dziś:
Osoby on-line:     
 

Archiwum

27.06.2016 - Wakacyjne rozkłady jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
ferie letnie, wakacje, rozkład jazdy, ITS, linia A, CHB, linia [E], Jarząbek, linia [F], PKS, linia L, linia [L BIS], RAF-AL, linia O, Walkiewicz, linia P, linia W, linia Z, Informix, Linia S

Okres ferii letnich (wakacji) w 2016. roku przypada na dni od soboty - 25. czerwca, do środy - 31. sierpnia (jest to rzeczywisty czas trwania wakacji). W związku z tym, w okresie od 27. czerwca (poniedziałek) do 31. sierpnia (piątek) 2015 r. obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy autobusów niektórych linii podmiejskich (rubryka "Dni robocze, wolne od nauki szkolnej" na tabliczkach z rozkładem jazdy zamieszczonym na tej witrynie).

Wakacyjne rozkłady jazdy będą obowiązywać na liniach A, [E], [F], L, O, P, S, W i Z.

Zmiany taborowe obejmą linie B, F, [F], P, R, W i Z.

Linia [L BIS] w tym okresie nie kursuje.


10-16.06.2016 - Tymczasowy objazd skrzyżowania ul. Żółkiewskiego
z ul. ul. Energetyków i Zbrowskiego

   SŁOWA KLUCZOWE
m. Radom, MPK, linia 18, PKS, linia L, objazd

W związku z kolejnym etapem przebudowy odcinków ulic hetm. Żółkiewskiego, Zbrowskiego i Energetyków na potrzeby budowanego w pobliżu marketu budowlanego, zostaną one zamknięte od godz. 21. w piątek (10. czerwca) do godz. 4. w czwartek (16. czerwca). Będą to odcinki:
- ul. Zbrowskiego od Gołębiowskiej do Żółkiewskiego;
- ul. Energetyków od od Żółkiewskiego do Brzustowskiej;
- ul. Żółkiewskiego od Rodziny Ziętalów do Mieszka I (tylko północna jezdnia).

Zostanie wprowadzony objazd linii 18 i L (patrz mapa). Ponadto, w dniach 11-15 czerwca zostanie wprowadzony tymczasowy rozkład jazdy dla linii 18.

10-16.06.16 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Od przystanku Zbrowskiego / Orląt Lwowskich, autobusy linii 18 pojadą ulicami: Zbrowskiego, Paderewskiego, Daszyńskiego, Bolesława Chrobrego, Księcia Mieszka I, Brzustowską, Energetyków do przystanku Energetyków / Brzustowska NŻ i dalej stałą trasą. W przeciwnym kierunku, od przystanku Energetyków / Stara Wola Gołębiowska autobusy pojadą ulicami: Energetyków, Brzustowską, Księcia Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Daszyńskiego, Paderewskiego, Zbrowskiego do przystanku Zbrowskiego / Zientarskiego i dalej stałą trasą.

08.06.2016 - Tymczasowy objazd ul. Pomorskiej na Dzierzkowie

   SŁOWA KLUCZOWE
m. Radom, MPK, linia 14, objazd, Dzierzków, ul. Pomorska

W związku z planowanym w środę (8. czerwca) układaniem nowej warstwy bitumicznej w ul. Pomorskiej na odcinku od Komunalnej do skrzyżowania z ul. Długojowską włącznie, to ostatnie zostanie zamknięte dla ruchu. W związku z powyższym, zostanie wprowadzony objazd linii 14 (patrz mapa).

08.06.16 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Od przystanku Długojowska / Odrodzenia, autobusy pojadą ulicami: Długojowską, Odrodzenia, Kochanowskiego, Zwoleńską do przystanku Zwoleńska / Kochanowskiego NŻ i dalej stałą trasą. W przeciwnym kierunku, od przystanku Kochanowskiego / Lubelska NŻ autobusy pojadą ulicami: Kochanowskiego, Odrodzenia, Długojowską do przystanku Długojowska / Odrodzenia i dalej stałą trasą.

Na trasie objazdu będzie obowiązywał przystanek tymczasowy Kochanowskiego / Pomorska NŻ w zamian za tymczasowo nieczynny przystanek Pomorska / Szczecińska NŻ. Objazd będzie obowiązywał od godz. 8:00 do 23:30.

05.06.2016 - Objazd "Słonecznego Biegu"

   SŁOWA KLUCZOWE
m. Radom, Słoneczny Bieg, MPK, linia 8, linia, 15, ITS, linia 6, linia 26, linia A, CHB, linia B, linia [E], linia F, Jarząbek, linia [F], PKS, linia L, Walkiewicz, linia P, linia W, RAF-AL, linia R, Informix, linia S, objazd

W związku ze Słonecznym Biegiem na ulicach Radomia, w niedzielę (5. czerwca) w godzinach 10:30 - 12:30 zostaną wprowadzone objazdy oraz zmiany tras poszczególnych linii autobusowych (patrz mapa). Zmiany dotyczą m.in.
- linii A, B, P, R, S, W oraz 8, 15 i 26 (obustronnie);
- linii [E], F i L (tylko w jednym kierunku).

05.06.16 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Autobusy m.in. linii A, B, [E], F, P, R, W, 8 i 15, od przystanku gen. Traugutta / marsz. Józefa Piłsudskiego, pojadą ulicami: gen. Traugutta, Tochtermana, Kanałową, Krakowską, Wałową, Limanowskiego do ronda pl. ks. Kotlarza i dalej:
- linie B, [E], F, P, R, W, 8 i 15 stałymi trasami;
- linia A ulicami: Montwiłła-Mireckiego, Wernera, Malczewskiego i dalej stałą trasą.

3-4.06.2016 - Tymczasowy objazd odcinka ul. Energetyków

   SŁOWA KLUCZOWE
m. Radom, MPK, linia 18, PKS, linia L, objazd

W związku z przebudową odcinka ul. Energetyków pomiędzy ul. hetm. Żółkiewskiego i Brzustowską na potrzeby budowanego w pobliżu marketu budowlanego, zostanie on zamknięty od godz. 20. w piątek (3. czerwca) do godz. 7. w sobotę (4. czerwca). Zostanie wprowadzony objazd linii 18 i L (patrz mapa).

3-4.06.16 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Od przystanku Zbrowskiego / Gołębiowska NŻ, autobusy obu linii pojadą ulicami: Zbrowskiego, hetm. Żółkiewskiego, Księcia Mieszka I, Brzustowską, Energetyków do przystanku Energetyków / Brzustowska NŻ i dalej stałymi trasami. W przeciwnym kierunku, od przystanku Energetyków / Stara Wola Gołębiowska autobusy obu linii pojadą ulicami: Energetyków, Brzustowską, Księcia Mieszka I, hetm. Żółkiewskiego, Zbrowskiego do przystanku Zbrowskiego / Gołębiowska NŻ i dalej stałymi trasami.

27.05.2016 - Zmiany w kursowaniu autobusów podmiejskich

   SŁOWA KLUCZOWE
rozkład jazdy

W piątek - 27. maja - autobusy będą kursować wg zmienionych rozkładów jazdy:
- linie miejskie (MZDiK) będą kursować wg sobotnich rozkładów jazdy;
- linia A (ITS Michalczewski) oraz linia [Ł] (CHB Chełmińska) kursują jak w dni robocze (bez zmian);
- linia [E] (CHB Chełmińska) oraz linia L (PKS Radom) kursują jak w dni robocze, wolne od nauki szkolnej;
- linie B, [E BIS] i F (CHB Chełmińska) oraz [F] (Jarząbek), a ponadto linie O i R (RAF-AL) oraz linie P, W i Z (Walkiewicz) kursują jak w soboty;
- linia S (Informix) kursuje jak w weekendy;
- linia [L BIS] (PKS Radom) nie kursuje.

W związku z powyższym:
- linia 5 nie kursuje tego dnia do/z Młodocina Mniejszego;
- linia L nie kursuje przez Kolonię Lesiów;
- linia P nie kursuje do/przez miejscowości: Kaszewska Wola-Kolonia, Kaszów, Tursk, Studzienice, Dęba / Kolonia-Bór, Sukowska Wola-Podwalina, Sukowska Wola.

21.05.2016 - Korekty rozkładu jazdy

   SŁOWA KLUCZOWE
m. Radom, gm. Jedlnia-Letnisko, ITS, linia 5, linia 26, rozkład jazdy, korekta

Od soboty - 21. maja - ulegnie korekcie rozkład jazdy linii 5 i 26. Zmiany będą polegać na przesunięciach minutowych odjazdów części kursów w godzinach wieczornych (linia 5) oraz w porannym szczycie komunikacyjnym (linia 26).


19.05.2016 - Zmiana tras na terenie Radomia

   SŁOWA KLUCZOWE
m. Radom, RAF-AL, linia O, linia R, zmiana trasy

Od czwartku - 19. maja - przystanek Wernera / Malczewskiego przestaje obowiązywać dla linii podmiejskich. O ile autobusy linii P i W (Walkiewicz) zatrzymują się przy przystanku Malczewskiego / Kazimierza Kelles-Krauza (obecnie w obu kierunkach), o tyle autobusy linii O i R (RAF-AL) będą zatrzymywały się przy przystanku Malczewskiego / Wernera (w kierunku Ostrołęki i Przytyka. W związku z tym, ulegnie zmiana przebiegu trasy obu linii. Od przystanku Żeromskiego / gen. Traugutta, autobusy pojadą ulicami: Malczewskiego (zatrzymywanie tylko przy przystanku Malczewskiego / Wernera), Warszawską, Szarych Szeregów, Montwiłła-Mireckiego do przystanku Montwiłła-Mireckiego / Wernera i dalej stałymi trasami. Czas jazdy wydłuży się o ok. 3 min. W kierunku powrotnym - bez zmian.

19.05.16 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

02.05.2016 - Zmiany w kursowaniu autobusów podmiejskich

   SŁOWA KLUCZOWE
rozkład jazdy

W poniedziałek - 2. maja - autobusy będą kursować wg zmienionych rozkładów jazdy:
- linie miejskie (MZDiK) będą kursować wg sobotnich rozkładów jazdy;
- Linia A (ITS Michalczewski), linia [Ł] (CHB Chełmińska) oraz linie O i R (RAF-AL) kursują jak w dni robocze (bez zmian);
- linia [E] (CHB Chełmińska), linia L (PKS Radom) oraz linie P, W i Z (Walkiewicz) kursują jak w dni robocze, wolne od nauki szkolnej;
- linie B, [E BIS] i F (CHB Chełmińska) oraz [F] (Jarząbek) kursują jak w soboty;
- linia S (Informix) kursuje jak w weekendy;
- linia [L BIS] (PKS Radom) nie kursuje.

W związku z powyższym:
- linia 5 nie kursuje tego dnia do/z Młodocina Mniejszego;
- linia L nie kursuje przez Kolonię Lesiów;
- linia P nie kursuje do/przez miejscowości: Kaszewska Wola-Kolonia, Kaszów, Tursk, Studzienice, Dęba / Kolonia-Bór, Sukowska Wola-Podwalina, Sukowska Wola.

16.04.2016 - Wydłużenie linii do Portu Lotniczego Radom-Sadków

   SŁOWA KLUCZOWE
m. Radom, Port Lotniczy Radom-Sadków, MPK, linia 14, wydłużenie linii

W związku z uruchomieniem połączeń lotniczych do/z Radomia, w celu zapewnienia komunikacji miejskiej do Portu Lotniczego Radom na Sadkowie, od soboty - 16 kwietnia - ulegnie wydłużeniu trasa podstawowa linii 14 do (po raz kolejny reaktywowanego) przystanku krańcowego PORT LOTNICZY (RADOM SADKÓW), zlokalizowanego na parkingu przed terminalem lotniska (patrz mapa).

16.04.16 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Na Sadkowie, dla wszystkich kursów w kierunku PORTU LOTNICZEGO (RADOM SADKÓW) będzie obowiązywał przystanek Sadków Lotnisko (tuż za pętlą SADKÓW LOTNISKO, która przestanie obowiązywać dla linii 14). Skorygowany zostanie rozkład jazdy.


07.04.2016 - Nowe przystanki na Os. Południe

   SŁOWA KLUCZOWE
m. Radom, Os. Południe, ul. Sycyńska, MPK, linia 14

W związku z postulatami pasażerów oraz koniecznością zwiększenia dostępności komunikacji, od czwartku - 7 kwietnia - zostaną uruchomione nowe przystanki autobusowe, m.in. przy ul. Sycyńskiej (patrz mapa).

07.04.16 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

Nowy przystanek będzie przystankiem "na żądanie" (Sycyńska / Urszuli NŻ) i będzie obowiązywał m.in. dla linii 14.

01.04.2016 - Utrudnienia w Przytyku

   SŁOWA KLUCZOWE
Przytyk, ul. Radomska, DW 740, utrudnienia, Walkiewicz, linia P, RAF-AL, linia R

W związku z II etapem przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej 740 przebiegającej przez gminę Przytyk, tj. ulice: Radomską i Tomaszowską w Przytyku oraz brakiem możliwości poprowadzenia objazdu tego odcinka DW 740, będą występowały spore utrudnienia w ruchu drogowym. Szczególnie w tzw. "wąskim gardle", jakim jest odcinek ul. Radomskiej od mostu na rz. Radomce do skrzyżowania z ul. Warszawską na Rynku, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy (patrz mapa).

01.04.16 jquery lightbox videosby VisualLightBox.com v5.9

W związku z przebudową tego odcinka, ulegnie tymczasowemu zawieszeniu funkcjonowanie przystanku Przytyk (Radomska / Rynek), przez pewien okres ten w kierunku Radomia (słupek), następnie - w innym terminie - ten w kierunku Potworowa (wiata). Autobusy linii P i R będą się wówczas zatrzymywać na ul. Warszawskiej w pobliżu Rynku. Sygnalizacja świetlna sterująca ruchem wahadłowym na odcinku ul. Radomskiej będzie generowała kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów.

Dodatkowe utrudnienia dotkną autobusy linii P podczas kursów wariantowych do/z Wrzeszczowa na skrzyżowaniu ul. Kościelnej z Tomaszowską i Wrzoską w Przytyku-Podgajku Zachodnim. W tym miejscu powstanie rondo.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij